Anasayfa Emek Jet Fadıl’dan işçi kıyımı

Jet Fadıl’dan işçi kıyımı

Paylaş

AYDIN (DİHA) – Didim Caprice Otel işletme sahibi kamuoyunda Jet Fadıl adıyla da bilinen Fadıl Akgündüz, 300’e yakın otel çalışanını işten çıkardı. İşçiler, olayı yargıya taşıdı.

Aydın’ın Didim ilçesinde bulunan Caprica Otel’in işletme sahibi olan, daha önce de adı dolandırıcılık suçlarına karışan ve kamuoyunun Jet Fadıl olarak tanıdığı Fadıl Akgündüz, 300’e yakın otel çalışanını, tazminatlarını ve alacaklarını ödemeden işten çıkardı. Dava açan ve ismini vermek istemeyen bir işçi, “Bize başka bir seçenek bırakmadı. Bunca zamandır yaşanan hukuksuzlukların incelenmesi ve kıdem tazminatlarımızı almak için davalarımızı açtık. Jet Fadıl’a karşı direnişimiz devam edecek. Şu anda mahkemelerimizin sonuçlanmasını bekliyoruz. Amacımız hakkımızı almak ve hala devam eden bu hukuksuzluğu hukukun üstünlüğü ile ortadan kaldırmak için bir kapı aralamak. Eğer mahkemede kaybedersek sokaklarda hakkımızı aramayı sürdüreceğiz” dedi.

Başka bir işçi de, insanları inançlarından dolayı sömürerek Malezya’dan arsa alan Akgündüz’den hesap soracaklarını belirtti.

(ek/pu)

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here