Anasayfa Haber Kadıköy ve Beşiktaş İskele Meydanı’nda toplanan yüzlerce kişi katliamının birinci haftasında,...

Kadıköy ve Beşiktaş İskele Meydanı’nda toplanan yüzlerce kişi katliamının birinci haftasında, “Katili tanıyoruz”,

Paylaş
 • İstanbul’da Beşiktaş İskelesi’nde bir araya gelen yüzlerce kişi, katliamda yaşamını yitirenleri sessiz oturma eylemi ile andı. Eylemin sonunda yüzlerce kişi gökyüzüne siyah balon gönderdi.
  ist-171015-kadikoy-sesizeylem19
  İstanbul’un Kadıköy ilçesi Beşiktaş İskele Meydanı’nda bir araya gelen yüzlerce kişi Ankara katliamının birinci haftasında, katliamda yaşamını kaybedenleri sessiz oturma eylemi yaparak andı. Siyah kıyafetler giyen ve “Katili tanıyoruz”, “Barış için savaşırız” dövizleri ile yaşamını kaybedenlerin fotoğraflarını taşındığı eylemde, HDP İstanbul milletvekilleri Turgut Öker ve Levent Tüzel’in yanı sıra, HDP İstanbul milletvekili adayları ve CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da katıldı. Oturma eylemi devam ettiği sırada Ankara Gar’ı isimli şiir okundu. Şiirin ardından yaşamını kaybedenlerin isimleri okunarak, siyah balonlar gökyüzüne gönderildi.
  ist-171015-kadikoy-sesizeylem9
  Eylemin ardından bir grup genç, katliamı canlandırdı. “Bu meydan kanlı meydan” marşının okunması ve “Katil devlet hesap verecek” sloganları ile eylem sona erdi.
  ist-171015-kadikoy-sesizeylem7
  Öte yandan, sessiz oturma eylemi boyunca çevik kuvvet ekiplerinin eylemin yapıldığı alanın uzağında beklediği görülürken, eylemin güvenliğini Barış Bloku üyeleri aldı.
Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here