Anasayfa Forum Kadınlar Barış Mitingine çağırdı

Kadınlar Barış Mitingine çağırdı

Paylaş
  •  ANKARA (DİHA) – KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’li kadınlar, barış mücadelesinin en büyük tarafı olduklarını belirterek 10 Ekim’de Ankara’da yapılacak barış mitingine katılım çağrısı yaptı.

10 Ekim’de Ankara’da gerçekleşecek Barış Mitingi için katılım çağrıları sürüyor. KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’li kadınlar, KESK Genel Merkezi’nde basın açıklaması gerçekleştirerek, özellikle kadınlara mitinge güçlü katılım çağrısı yaptı.

Ortak basın metnini okuyan KESK Kadın Sekreteri Gülistan Atasoy, savaşın, çatışmaların ve şiddetin en ağır halini kadınların yaşadığına dikkat çekti. Savaş ve çatışmanın en büyük bedelinin kadınlar tarafından ödendiğini vurgulayan Atasoy, “Savaşın bedelini en çok biz kadınlar ödüyorsak, o halde barışın mücadelesini de en çok bizim vermemiz gerekiyor” dedi.

‘Kadınlar sorumluluk üstlenmeye hazır’

Toplumsal barış için kadınların her türlü sorumluluğu almaya hazır olduğunu dile getiren Atasoy, Saray’ın 400 vekil uğruna yapacağı savaşın karşısında duraklarını vurguladı. AKP diktatörlüğüne, baskı ve zorbalığa, kadın ve iş cinayetlerine, savaş ve sömürü politikalarına karşı kadınları 10 Ekim’de yapılacak olan barış mitingine davet eden Atasoy, “Ankara’da kadınlar olarak buluşup sözlerimizi ve yüreklerimizi bir edelim ve zalime karşı mücadelemizi dünyaya duyuralım” sözleriyle kadınlara seslendi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here