Anasayfa Haber Kaldırın Dedikleri Hendek ,Barikat Demirtaş Olmasın ….

Kaldırın Dedikleri Hendek ,Barikat Demirtaş Olmasın ….

Paylaş

Özgür Efe Özgürlükçü Sol Haber Analiz : Kaldırın Dedikleri Hendek ,Barikat Demirtaş Olmasın Sakın.

Tayip  dedi ki Demirtaş suç işledi,dokunulmazlığı kalkmalı dedi.Ve devam etti dedi ki HDP nin kapatılmasına da gerek yok dedi..  Bu denenler üzerinden bir iki söz,kelam hakkım doğdu gibi.AKP ye muhalif   az basan basın, Recebin demokrat olmadığını hukuku katlettiğini, parlamentoya emir verdiğini yazdılar.Evet tamda böyle yazdılar..Fazla basan AKP havuzcuları ise Dokunulmazlığın kalkması için  tetikçilik yapmaya çoktan başladı  bile…

Böylesi durumlarda kafam kaşınmadığı halde elim kafama gider. Bıyığım olmadığı halde elim neyi buracaksa yukarı gider.

Burnum pis mi değilmi bilmiyorum ama daha bir hassaslaşır.

R.T  bu açıklamayı  galiba uçakta yaptı. Yani Havada yaptı. Ancak Havadan sudan konuşurken yapmadı.

Anlaşılan devlet erkânı, Kurulu Güvenlik Milli…, Teşkilatı, İstihbarat Milli…. devlet aklını kim nasıl nerede oluşturuluyorsa işte o milli …kurullarda bu milli…mesele konuşulmuş.

Hadi bakalım demişler, HDP kalsın ama bu Selahattin gitsin demişler. Neden Selahat’tin gitsin sorusu tehlikeli bir soru. Kişilerin rollerini abartaraktan söylemiyorum, Mesele de Selo değil zaten   işin aslı HDP nin  %13 oy alma potansiyeli olan politik aklıyla uğraşıyorlar, HDP bu politik aklı geliştirebilseydi %16  rı bulmaması için hiçbir neden yoktu. Selahattin’in şahsında HDP nin  politik aklı pazarlık konusu yapılmak isteniyor…Kaldırın dedikleri Hendek ,barikat  Demirtaş olmasın sakın.

El altından  yada yan tarafından müzakerenin ön koşulu olarak fısıldanmasın ..  Yada bu fısıltılara Hayır dendiği için katliam ve zulümler başlatılmış olmasın…

Fısıltıların alıcısı varmı ? bilmiyoruz,bugüne kadar hadi  ”ordan’‘ denmiştir. Şimdide denirimi  yine bilmiyoruz. ‘’RT sevicileri’’meselesi böyle bir  yerden  sinyalimi çaktı acaba diye düşünmedim değil.1 (1)

HDP’nin politik aklına sahip çıkmak, ‘’Milli’’ kararları boşa çıkarmaktır..

 

 

 

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here