Anasayfa Emek Kani Beko: Taksim özgürleşmeden Türkiye özgürleşmez

Kani Beko: Taksim özgürleşmeden Türkiye özgürleşmez

Paylaş

İşçi ve emekçilerin Taksim’e yürümek için toplandığı Beşiktaş’ta konuşan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, “Taksim özgürleşmeden Türkiye özgürleşmez. Taksim Meydanı’nda işçiler özgürce 1 Mayıs’ı kutlamadan Türkiye demokratikleşmez” dedi.

1 Mayıs kutlamalarının yasaklandığı Taksim Meydanı’na yürümek için işçiler ve emekçiler Beşiktaş ve Şişli’de toplandı. DİSK, KESK, TTB, TMMOB, HDP, HDK, SODAP, DHF, ESP, SYKP, Kaldıraç, anarşistler, Mücadele Birliği, Halkevleri, feministler yürüyüş için Beşiktaş ve Şişli’de bir araya geldi. Feminist kadınlar, mor bayrakları “Ev işini bırak dünya dursun” ve “Jin jiyan azadî” sloganıyla Beşiktaş Barbaros Bulvarı’nda beklenen işçi ve emekçilere dahil oldu. Beşiktaş ve Şişli’de toplananlar, halaylar çekti, işçi ve emekçilerin taleplerini ifade eden sloganlarla Taksim’e yürüyüşe geçmeyi bekliyor.
680x680nc-ist-010515-1mayis-beskitas-kani-beko-halaylar8
‘Çiçeklerimizle Taksim’e yürümek istiyoruz’

Barbaros Bulvarı’nda toplanan işçi ve emekçilere seslenen DİSK Genel Başkanı Kani Beko, “Taksim özgürleşmeden Türkiye özgürleşmez. Taksim Meydanı’nda 1977 yılında katledilen işçi arkadaşlarımızı anmadan, Taksim Meydanı’nda işçiler özgürce 1 Mayıs’ı kutlamadan Türkiye demokratikleşmez. Biz çiçeklerimizle 1 Mayıs’ı Taksim’de bayram havasında kutlamak istiyoruz” dedi. diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here