Anasayfa Haber Kardeşi öldürüldü boyun eğmedi, Şimdi Kendisi öldürüldü , çocuklarıda boyun eğmeyecek.Mutlaka...

Kardeşi öldürüldü boyun eğmedi, Şimdi Kendisi öldürüldü , çocuklarıda boyun eğmeyecek.Mutlaka barış gelecek…

Paylaş

Devletin saldırısı sonucu 3 ay önce yaşamını yitiren kardeşi Abdullah Özdal’ın cenaze töreninde verdiği, “Senin mücadeleni sonuna kadar sürdüreceğim” sözünü yerine getirirken vurulan Hacı Özdal da devlet güçleri tarafından katledildi.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde devletin halka yönelik imha saldırısında yaşamını yitiren 3 çocuk babası Hacı Özdal’ın kardeşinin cenaze töreninde mücadele sözünü verdiği görüntülere ajansımız ulaştı. 26 Temmuz’da devletin katlettiği kardeşi Abdullah Özdal’ın cenaze töreninde konuşma yapan Özdal, kardeşine mücadele sözü vermişti. Cenazesi Şırnak Devlet Hastanesi’nde bekletilen Hacı Özdal, sömürgeciliğe karşı mücadele etme ve kardeşinin mücadelesini sürdürme kararlılığında bulunmuştu.

‘Görkemli direnişle karşılarına çıkacağız’

Devletin Kürt halkına karşı yürüttüğü savaşı ve buna karşı verilen mücadeleyi anlattığı konuşmasında Özdal, “Öcalan’ın barış çağırılarına devlet savaş ile cevap veriyor. Savaş isteyenlerin karşısında görkemli direniş ile çıkacağımıza söz veriyoruz” demişti.

‘Mücadeleyi bırakmayacağız’

Konuşmasında Özdal’ın kardeşine, “Hayallerini gerçekleştirene kadar eve gitmeyeceğim” sözünü veren Özdal, “Kanımızın son damlasına kadar bu mücadeleyi bırakmayacağız” sözleriyle mücadele kararlılığını dile getirmişti.

‘Boyun eğmeyeceğiz’

Özdal, ayrıca konuşmasında, devlete de seslenerek, “Gençlerimiz hiçbir şekilde boyun eğmeyecek” uyarısında bulunmuştu. Cizre’deki direnişin Kürt halkının onuru ve geleceği için yapıldığına dikkat çekilen Özdal’ın konuşmasını, “Biz düşen herkesin mücadele bayrağını devir alacağız” vurgusuyla bitirmişti.

Kardeşine verdiği sözü tutarken katledildi

Devlet saldırılarının sürdüğü Cizre’de mücadeleden geri durmayan Hacı Özdal, kardeşine verdiği sözün gereği olarak devletin yasaklarını tanımayarak sokağa çıkmıştı. “Senin mücadeleni sonuna kadar sürdüreceğiz” sözünü yerine getirirken vurulan Özdal da kardeşi gibi toprağa düştü. Özdal’ın cenazesi Şırnak Devlet Hastanesi’nde bekletiliyor. diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here