Anasayfa Haber Katil Kim ? Sorusunu soran yarbay Mehmet Alkan’a soruşturmamı açıldı.

Katil Kim ? Sorusunu soran yarbay Mehmet Alkan’a soruşturmamı açıldı.

Paylaş

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi Ayvalık köyünde jandarma karakoluna düzenlenen saldırıda ölen yüzbaşı Ali Alkan,  memleketi Osmaniye’de toprağa verildi.

Törende asker ölümleri nedeniyle  sorumsuz siyasilere tepki vardı.

Yüzbaşı Ali Alkan’ın bir başka ağabeyi de, “Ben alıyorum, götürüyorum. Bu cenaze namazı alayda kılınacak. Ben burada bu çapulcularla birlikte istemiyorum cenaze namazını” dedi.Bu tepkilere siyasi iktidar ve genel kurmayın nasıl tepki vereceği merak konusu.Soruşturma açılıp açılmayacağı belirsiz.

Karakola yönelik 21 Ağustos Cuma günü düzenlenen saldırıda aralarında 32 yaşındaki Ali Alkan’ın da bulunduğu beş asker yaralanmıştı. Şırnak Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan Alkan, dün sabaha karşı hayatını kaybetti.

Yüzbaşı Ali Alkan için Şırnak 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda uğurlama töreni düzenlendi.

Alkan daha sonra memleketi Osmaniye’de öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Osmaniye Şehitliği’nde toprağa verildi.

“Katili kim”

Cenazeye katılanlar Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İl Başkanı Hamza Tor, AKP Osmaniye milletvekilleri Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu’na tepki gösterdi.

Ali Alkan’ın ağabeyi yarbay Mehmet Alkan “Buranın vatan evladı, 32 yaşında, daha vatanına, sevdiklerine doymadı, dünyaya doymadı, bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Şu güne kadar ‘çözüm’ diyenler neden şimdi ‘sonuna kadar savaş’ diyor” dedi.

Yüzbaşı Ali Alkan’ın bir başka ağabeyi de, “Ben alıyorum, götürüyorum. Bu cenaze namazı alayda kılınacak. Ben burada bu çapulcularla birlikte istemiyorum cenaze namazını” dedi.

PKK ile çatışmalar nedeniyle son 20 günde Osmaniye’den altı cenaze kalktı. (EKN)

 

Kaynak :Bianet’ten yararlanılmıştır.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here