Anasayfa Forum ‘Katillere ve katilleri destekleyenlere oy vermeyin’

‘Katillere ve katilleri destekleyenlere oy vermeyin’

Paylaş

ANKARA (DİHA) – Halkevi ve Kaldıraç üyeleri, Ankara katliamının gerçekleştiği saatte yaşamını yitirenleri anarak, “Türkiye yarın seçime gidiyor. Buradan tüm Türkiye’ye sesleniyoruz. Katillere ve katilleri destekleyenlere oy vermemeye davet ediyoruz” çağrısında bulundu.

Halkevleri, Ankara katliamında hayatını kaybeden “Barış şehitlerini” saat 10.04’de Ankara Tren Garı önünde bir araya gelerek andı. Halkevi üyelerinin yanı sıra Kaldıraç üyeleri de katıldı. Katliamda yaşamını yitirenlerin fotoğraflarının üzerinde olduğu pano patlama yerine bırakıldıktan sonra saygı duruşunda bulunuldu. Ardından açıklamayı yapan

Halkevleri Ankara Temsilcisi Candaş Türkyılmaz, yine patlama alanında, arkadaşlarının yanında olduklarını ifade ederek, “Dün olduğu gibi bu günde bütün Türkiye’ye haykırıyoruz; katilleri tanıyoruz” dedi. Yarın ülke genelinde sandıklara gidileceğini hatırlatan Türkyılmaz, şunları aktardı: “Türkiye yarın seçime gidiyor. Buradan tüm Türkiye’ye sesleniyoruz. Katillere ve katilleri destekleyenlere oy vermemeye davet ediyoruz.”

‘Kardeşlerimizin hesabını soracağız’

Ardından Kaldıraç adına konuşan ve patlamada yaralanan Deniz Akdeniz de, “İnadına barış” ve “İnadına kardeşlik” diyenlerin bombalandığını belirterek, “Halkların eşitliği, özgürlüğü, kardeşliğini engelleyemeyecekler. Kardeşlerimizin hesabını soracağız. Savaşı, zulmü yaşatan Saray’lar, mücadeleyle, dayanışmayla yıkılacak” dedi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here