Anasayfa Haber Katliamda yaralanan Öğretmen Ata Önder Atabay yaşamını kaybetti

Katliamda yaralanan Öğretmen Ata Önder Atabay yaşamını kaybetti

Paylaş

10 Ekim’de Ankara’da yaşanan vahşi saldırıda ağır yaralanan öğretmen Eğitim Sen İstanbul 2 Nolu Şube üyesi Ata Önder Atabay, bu sabah tedavi gördüğü Gazi Üniversitesi hastanesinde hayatını kaybetti.Atabaytören4

 

10 Ekim’de KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin çağrısıyla düzenlenen Emek, Barış, Demokrasi mitingine yönelik bombalı saldırılarda ağır yaralanan üyemiz Öğretmen Ata Önder Atabay’ı bu sabah kaybettik. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören Ata Önder Atabay, katliamda ağır yaralanmıştı.

İstanbul 2 No’lu Şubemizin üyesi olan Atabay için bugün saat 16.00’da Sendika Genel Merkezimizde bir tören düzenlendi. Ancak Ankara Valiliği, Ata Önder Atabay için tören yapılmasına izin vermeyerek, cenazenin Eğitim Sen’e getirilmesine engel oldu.

Atabaytören

Törene, Atabay’ın ailesinin yanı sıra HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka ile sevenleri, yoldaşları ve çok sevdiği Beşiktaş’ın Çarşı grubu katıldı. Törende bir konuşma yapan Atabay’ın eniştesi, “Ölülerden korkan bir ülkede yaşıyoruz. Ölülerden korkanlar korkaktır.” dedi. Atabay’ın ablası da “Kardeşim gülerek gitti. Yaralılarımıza gaz sıktılar. Ama tek kalbine dokunamadılar. Şarapnel kalbine ulaşamadı!” dedi.

Atabaytören2

Törende sık sık “Ata yoldaş ölümsüzdür, Ataya sözümüz barış olacak”, “Katilleri hepimiz biliyoruz, hepsini tanıyoruz”, “Devrim şehitleri ölümsüzdür!”, “Bu katliamların hesabı sorulacak!” sloganları atıldı.

Atabay’ın cenazesi, ailesi tarafından Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak Malatya Hekimhan’a götürülecek.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here