Anasayfa Haber Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan’a yönetemiyorsun, yönetme gücünü kaybettin dedi

Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan’a yönetemiyorsun, yönetme gücünü kaybettin dedi

Paylaş
 • CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklenerek, “Seni kaos çıkartasın diye o koltuğa oturtmadı bu halk. Sen yönetemiyorsun, yönetme gücünü kaybettin sen” dedi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. AKP hükümeti ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında ortaya çıkan gerginliğe ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, “12 yıldır iktidardalar, hiçbir engel yok önlerinde. Koalisyon olsa birbirlerini suçlayacaklar. Demokrasi adına ne geldiyse silip süpürdüler. En son merkez bankası ile kavga ettiler. Faturası eski parayla 90 katrilyon lira. Kim ödeyecek. 90 milyar lira ile ne yapılırdı? 2 tane GAP yapılırdı. 40 derslikli 9 bin okul yapılırdı. 58 bin 500 ortaokul yapılırdı. Akıl tutulması var bunlarda. Kendi kişisel çıkarlarını ülkenin çıkarlarının üzerinde görüyorlar” dedi.

  ‘Elektrikte kayıp-kaçak bedelini AYM’ye taşıyacağız’

  Elektrik faturalarına yansıyan kayıp-kaçak bedellerinin yurttaşların cebinden çıkmaması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, “AKP zihniyeti budur işte. Kayıp ve kaçağı önleyen değil kaçakçının yanında durandır AKP zihniyeti. Vatandaş mahkemeye başvuruyor ‘Ben faturamı ödüyorum neden benden kaçak parası alıyorsun?’ Mahkeme ve Yargıtay ne diyor. Vatandaş haklı. AKP ne yapıyor. Madem davayı kazandın Meclis’e kanun getireceğim kayıp ve kaçağı senden alacağım. Biz de diyoruz ki bunu söke söke AYM’ye götüreceğiz. Senin elektrik faturasına neden başkasının kaçırdığı elektrik parası eklenir. Elektriği çalanı koruyan onun yanında duran bir iktidar var” ifadelerini kullandı.

  ‘AKP işsizlik sorununu çözemiyor’

  Kılıçdaroğlu, AKP’nin sorun üreten bir parti olduğu, bundan dolayı da Türkiye’de 6 milyon 200 bin yurttaşın işsiz olduğunu belirtti. Son 2 ayda ise 1 milyon 300 kişinin işini kaybettiğine ve 400 bin kişinin de son bir yıldır iş aradığı istatistiklerini paylaşan Kılıçdaroğlu, “Bu ağaların çocukları işsiz mi, çocukları KPSS sınavına giriyor mu? Hepsi doğrudan devlet memuru oluyor mu? İşsizlik milletin canının yakıyor. 5 gencimizden biri işsiz. Peki AKP işsizliği çözmek için bir şey yapıyor mu?” diye konuştu.

  2002-2014 yılları arasında kişi başına düşen dış borcun miktarının bin 963 liradan 5 bin 224 liraya çıktığa dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Bankalara borcu olan vatandaşa sesleniyorum. Seni bu borç batağından kurtarmak Kılıçdaroğlu’nun namus borcudur. 8 Haziran’da bir ülke nasıl yönetilir bunu göstereceğiz” iddiasında bulundu.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here