KESK, 28-29 Mayıs’ta 8 ilde alanlara çıkıyor

Paylaş

KESK, sürgünler, işten çıkarmalar ve sendikal faaliyetlerin engellenmesine karşı ve “laik eğitim ve laik yaşam” talebini dile getirmek için 28-29 Mayıs’ta alanlara çıkıyor.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), sürgünler, işten çıkarmalar ve sendikal faaliyetlerin engellenmesine karşı alanlara çıkıyor.

28 ve 29 Mayıs’ta sekiz ilde yapılacak mitinglerde “laik eğitim ve laik yaşam” talepleri de dile getirilecek.

Mitinglere ilişkin KESK’e bağlı sendika başkan ve yöneticileri Mülkiyeliler Birliği’nde basın toplantısı düzenledi.

Burada konuşan KESK Eş Genel Başkanı Şaziye Köse, “Türkiye, benzer örneklerini ancak faşist rejimlerde görebileceğimiz baskıcı, otoriter ve anti demokratik politika ve uygulamalara giderek daha fazla sahne oluyor” dedi.

“Akademisyenler, gazeteciler, sendikacılar, sanatçılar, öğrenciler kısaca muhalif her ses, her düşünce susturulmak isteniyor” diyen Köse,  iktidarın inançları istismar ettiğini ifade ederek, buna karşı “Eğitim, Laik Yaşam ve İş Güvencemizden Vazgeçmeyeceğiz! Baskı, Sürgün ve İşten Atmalara Karşı Alanlardayız!” şiarıyla 28-29 Mayıs tarihlerinde Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Diyarbakır, Antalya, Samsun ve Van olmak üzere 8 ilde bölgesel mitingler yapacaklarını duyurdu.

Köse, tüm işçi ve emekçileri mitinglere katılmaya çağırdı.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here