KESK ve EĞİTİM – SEN Karaman da Bakan Ramazanoğlu’nu da istifaya davet etti.

Paylaş

Karaman’da Ensar Vakfı’nın evlerinde gerçekleşen tecavüz skandalıyla ilgili olarak “Bir kere olması karalamak için gerekçe olamaz” diyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na ve vakfı desteklemeye devam eden Milli Eğitim Bakanlığı’na tepkiler artıyor. MEB ve Ramazanoğlu, bugün Karaman’da yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi.12472703_10154050065540768_8505862338501623648_n

Basın açıklamasına Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, Eğitim Sen Genel Eğitim Sekreteri Elif Çuhadar, KESK Mali Sekreteri Ramazan Gürbüz, KESK Hukuk, TİS ve Uluslararası İlişkiler Sekreteri Fatma Çetintaş, Eğitim Sen Karaman Şube çalışanları ve Karaman halkı katıldı.

Eğitim Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, burada yaptığı açıklamada, her gün yeni bir çocuk istismarı olayının yaşandığını belirterek, yetkilileri sorumluluk almaya davet etti. Sorunun temelinde denetimden uzak vakıfların yer aldığını ifade eden Karaca, MEB’in ortak çalışma adı altında eğitimi vakıf ve benzeri kuruluşlara emanet ettiğini söyledi. Birçok olayın üstünün kapatıldığını, cinsel istismar suçu işleyen sanıkların adeta yargı kararlarıyla korunduğunu belirten Karaca, Karaman’daki gibi olayların bir daha yaşanmaması için kalıcı çözümlerin derhal hayata geçirilmesini ve Ensar Vakfı başta olmak üzere denetimden uzak olan dini vakıf ve cemaat evlerinin kapatılmasını istedi. Kamuran Karaca, “Bir kereden bir şey olmaz” anlayışı içinde olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu’nu da istifaya davet etti.

Eğitim Sen ve KESK heyetleri, daha sonra Karaman Valisi ve İl Milli Eğitim Müdürü ile de görüşerek taleplerini yetkililere iletti.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here