Anasayfa Haber Kılıçdaroğlu DSP ye Güvercini al gel dedi,Haziran Hareketinden destek istedi.

Kılıçdaroğlu DSP ye Güvercini al gel dedi,Haziran Hareketinden destek istedi.

Paylaş

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Pamukkale TV’nin canlı yayınında 7 Haziran seçimlerine giderken ‘partilerle veya Haziran Hareketi gibi gelişmelerle, oluşumlarla  işbirliğiniz olacak mı’ sorusunu şöyle yanıtladı;

Still0213_000061

“Ben şahsen DSP’nin parti olarak yoluna devam etmesini doğru bulmuyorum. Onlarda sosyal demokrat, bizde sosyal demokratız. Gelmeliler CHP’ye artık. Bu saatten sonra ne yapacaklar.

Ben kendilerine açıkça şunu da söyledim. Bizim Altıok’umuz var, altında şöyle kırmızı bir boşluğumuz var. Gerekirse güvercini de oraya yerleştiririz, amblemimizi de değiştiririz.

Ecevit bizim liderimiz değil mi? Bizim liderimiz. Eğitim merkezini kurduk adına Bülent Ecevit Eğitim Merkezi dedik. Önüne Rahşan hanımın beğendiği, onun istediği türden bir Bülent Ecevit heykeli de koyduk.”

Neyi bekliyorlar Sayın Genel Başkan?” sorusuna da CHP Genel Başkanı, “Doğrusunu isterseniz bilmiyorum. Yani kendilerine açık, net bir çağrım var. Bu vesileyle o çağrıyı da tekrar yinelemek isterim. Gelsinler partiye DSP’yi kapatsınlar artık. Gelsinler CHP’ye biz sosyal demokrat bir partiyiz. Gelsinler birleşelim bu işi bitirmiş olalım. Temennimiz o.

Ayrıca biz tabi Haziran Hareketine de saygı duyuyoruz. Yani demokrasiden, özgürlükten yana olan bir hareketi, çağdaş uygarlıktan yana olan bir hareketi, bilimsel eğitimi savunan bir hareketi gözardı edemeyiz.

Hem sosyal demokrat olacaksınız, hem çağdaş uygarlıktan dem vuracaksınız, hem aklın özgürleşmesini isteyeceksiniz, hem bilimsel eğitim diyeceksiniz ama bunları savunan bir hareketi görmeyeceksiniz. Hayır,  onları da görüyoruz, biliyoruz, onlara da saygı duyuyoruz.

Sonuçta eğitim sisteminin çağdaş bir süreç içinde yeniden ele alınması ve değerlendirilmesi gerektiğini de savunuyoruz zaten.

O hareketin içinde zaten bizim milletvekili arkadaşlarımızda var. Onlar eğer seçim sürecinde Cumhuriyet Halk Partisi’ne destek verirlerse ayrıca çok mutlu oluruz”

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here