Anasayfa Forum Kılıçdaroğlu: Her Bakan Değiştiğinde Sınav Sistemi de Değişiyor

Kılıçdaroğlu: Her Bakan Değiştiğinde Sınav Sistemi de Değişiyor

Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu.

Grup toplantısında, Şırnak’ta 21 Ağustos 2015’te düzenlenen saldırıda ölen yüzbaşı Ali Alkan’ın kardeşi Yarbay Mehmet Alkan CHP’ye katıldı.

Yarbay Mehmet Alkan, kardeşinin cenaze töreninde naaşa sarılarak tepki göstermiş ve “Buranın vatan evladı, 32 yaşında, daha vatanına, sevdiklerine doymadı, dünyaya doymadı, bunun katili kim?  Bunun sebebi kim?  Şu güne kadar ‘çözüm’  diyenler neden şimdi  ‘sonuna kadar savaş’ diyor” demişti.

Alkan daha sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) atılmıştı.

Kılıçdaroğlu, Alkan için yaptığı konuşmada “Sadece ordudan atılmadı, pasaport verilmedi, beylik tabancası verilmedi, emekli ikramiyesi verilmedi, OYAK’taki birikimine el konuldu, kredi kartı bile verilmedi. Sivil ölüme mahkum oldu” dedi.

Sözcü gazetesi davası, değişen sınav sistemleri ve Paradise Papers konularına değinen Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Sözcü, iktidar içine sindiremediği için yargılanıyor”

“Bugün Sözcü gazetesinin davası var. Tirajı en yüksek gazetelerden birisidir. Yazarları özgürdür. Birilerinin önünde diz çökmezler.

“Burak Akbay, FETÖ’yü yönetme, silahlı terör örgütü propagandası yapmaktan 30 yıla kadar hapisle cezalandırılmak isteniyor.

“Açın gazetenin birinci sayısından bugünkü sayısına kadar bakın. Siz Sözcü’yü de, yazarlarını da asla ve asla mahkum edemezsiniz.

“İktidarla aynı menzile paralel yürüdükleri dönemde Sözcü’yü nasıl cezalandırırız diye vergi denetim elemanlarını görevlendirdiler. 10 milyon 687 bin lira ceza kestiler.

“Bu FETÖ’cü ise cezayı niye kessinler ki? Cezayı kesen hapiste ama Sözcü FETÖ’cü diye yargılanıyor. Sözcü, iktidar içine sindiremediği için yargılanıyor.

“Çocukları mutsuz ediyorsunuz”

TIKLAYIN – “TEOG Yerine Gelen Sistem Öğrencileri Sosyoekonomik Durumuna Göre Ayırıyor”

TIKLAYIN – Eğitimciler ve Siyasetçilerden TEOG Yerine Gelen Sisteme Tepkiler

“Her bakan değiştiğinde sınav sistemi de değişiyor.

“Aileler de perişan. Çocuklarımızın iyi okullarda okumalarını isteriz. Dünyayı sorgulamalarını isteriz. Çocukların hakları da var. O hakların neler olduğunu onlara öğretmek isteriz.

“İyi öğretmen olmasını, iyi öğretmenlerin çocuklarımızı eğitmesini isteriz. Adı milli ama bu bakanlık milli değil. Vatandaşın, eğitimcilerin haberi yok. Bu nasıl milli?

“Siz çocukları mutsuz ediyorsunuz. Bu dönemde orta öğretim kurumlar sınavı geldi uzun uzun anlattılar. Bakan değişti, SBS geldi bunu da reform diye sundular. TEOG geldi, büyük reform diye sundular.

“15 Eylül 2017, AK Parti Genel Başkanı dedi ki başbakana söylerim TEOG kalkar. Milli Eğitim Bakanı taksi durağında TEOG’un kaldırıldığını açıklıyor. Böyle bir devlet yönetimi olabilir mi?

“TEOG yerine geçecek modeli de bakan açıkladı. Tarihi bir hata yaptı. Öğrencilerin yüzde 10’unun nitelikli okula alınacağı öngörülmüştür dedi. Yani okulların yüzde 90’ı niteliksiz.

“Vergi cennetlerindeki paralarla ilgili araştırma önergesi vereceğiz”

TIKLAYIN – Binali Yıldırım’dan Paradise Papers Yorumu: Bunun Gizli Saklı Bir Tarafı Yok

TIKLAYIN – Paradise Papers: Kraliçe’den Binali Yıldırım’ın Ailesine

“Başbakan ‘Çocuklarım dahil herkes incelensin’ diyor. Sayın Başbakan’a içten teşekkürlerimi sunuyorum.

“Şimdi arkadaşlarım vergi cennetlerinde kimin ne kadar şirketi var diye araştırma önergesi verecekler. Umarım Sayın Başbakan verdiği sözün arkasında durur. Ekonomi tarihimizin bu karanlık noktasını hep birlikte aydınlatmış oluruz.”

 

bia

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here