Kılıçdaroğlu: Türkiye savruluyor

Paylaş

Ankara’daki patlamaya ilişkin konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin yönetilemediğini belirterek, “Türkiye savruluyor” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’daki bombalı saldırının ardından CHP Genel Merkezi’nde gazetecilere açıklamalarda bulundu. Parti olarak, hükümete “açık çek” verdiklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Yeter ki terörü bitirelim. Bizim üstümüze düşen bir görev varsa söyleyin beraber yapalım. Bunu her ortamda ifade ettim” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Her saldırıda önlem alıyoruz ama nedense daha çok insan kaybediyoruz. Sayın Davutoğlu’na açık çağrı yapıyorum; Ankara Emniyet Müdürü’nü sen atayamıyorsan, beraber atayalım. Ankara’da aylardır emniyet müdürü yok. Şimdi merak ediyorum, faturayı kime çıkaracaklar? Çıkın milletin önüne açıkça söyleyin, kim engel oldu size?” diye sordu.

Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin yönetilemediğini belirterek, “Türkiye savruluyor. En acı feryat annelerin feryatlarıdır. En dayanılmaz acı evlat acısıdır. Bu acıya katlanmak bizim hakkımız mıdır, işimiz midir? Kim bize bu acıyı tattırıyor. O annelerin feryatları, emin olun dünyayı kapladı. Ama hala birileri duymazlıktan geliyor” ifadelerini kullandı.

“Terörle yaşamaya alışmamız gerekiyor” diyen havuz medyasından Abdülkadir Selvi’ye de tepki gösteren Kılıçdaroğlu, şöyle dedi: “Neredeyse her haber kanalının içinde bir hükümet komiseri arkadaşımız var. Ve halka ‘Terörle yaşamaya alışmalıyız’ diyor. İyi de niye terörle yaşamaya alışalım. Bir beceriksizliği halka fatura etmenin manası nedir? Hangi gerekçeyle siz televizyona çıkıp böyle konuşuyorsunuz. Aydın diye geçiniyorsunuz. TV ekranlarına sizi beceriksizliği kapatmak için değil sorunu nasıl çözebiliriz diye çıkarmalı. Türkiye Cumhuriyeti bu kadar beceriksiz mi?”

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here