Anasayfa Haber Kışanak ve Anlı tutuklandı!

Kışanak ve Anlı tutuklandı!

Paylaş

ÖZGÜRLÜKÇÜ SOL- Diyarbakır’da 5 gün önce gözaltına alınan ve dün ilk kez avukatları ile görüştürülen Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve Eş Başkan Fırat Anlı, dün gece ifade verdi. Gültan Kışanak ve Eş Başkan Fırat Anlı, bugün öğlen saatlerinde adliye sevk edilmişti. Savcılık sorgulamalarının ardından tutuklanmaları istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Gültan Kışanak ve Fırat Anlı tutuklandı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve Eş Başkan Fırat Anlı, savcılık sorgulamalarının ardından tutuklanmaları istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevkedildi. Eş Başkanlardan Fırat Anlı tutuklandı. Glütan Kışanak’ın mahkemedeki sorgusu devam ediyor.

DTP’nin Batman eski Milletvekili Ayla Akat Ata tutuklandı

Diyarbakır büyükşehir Belediyesi eş başkanlarının gözaltına alınmasından sonra belediyenin önündeki protesto gösterisinde gözaltına alınan, kapatılan DTP’nin Batman eski Milletvekili Ayla Akat Ata da çıkarıldığı savcılıkta sorgusundan sonra tutuklaması istemiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

KIŞANAK VE ANLI’NIN AVUKATINDAN AÇIKLAMA
Avukat Mehmet Emin Aktar, müvekilleri Kışanak ve Anlı’nın kendi istekleri doğrultusunda ifade verdiklerini belirterek şöyle dedi:

“İsteselerdi ifade vermeyebilirlerdi. Ancak her ikisi de istediği için emniyette ifade verdiler. Sayın Kışanak’ın ifadesini emniyet, Anlı’nın ifadesini ise avukatlar nezaretinde jandarma aldı. İfadelerinde ortaya herhangi somut bir delil ve belge konulmadı, sadece her iki müvekilimize, yaptıkları konuşmalar ile ilgili sorular yöneltildi.”

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here