Anasayfa Haber Kışanak’Ellerindeki kiri, pası bize yapıştıramazlar’

Kışanak’Ellerindeki kiri, pası bize yapıştıramazlar’

Paylaş

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne gerçekleştirdiği nezaket ziyaretinin hükümete yakın bazı basın yayın kuruluşlarınca “gizli” olarak işlenmesine tepki göstererek, “Nezaket ziyaretinden siyaset çıkarmaya çalışanlar boşuna uğraşıyor. Kendi ellerindeki kiri, pası bize yapıştıramazlar. Kendi evlerindeki kavgayı bizim mahalleye taşıyamazlar” dedi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak, merkez Kayapınar ilçesi Fırat Bulvarı’nda devam eden yol asfaltlama çalışmalarını yerinde denetledi. Kışanak, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’yla “gizli” görüştüğüne ilişkin haberlerle ilgili gazetecilerin sorularını cevapladı. “Ben önce gülmek istiyorum bu konuya” diyen Kışanak, “Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır’ın ev sahibidir. Biz şimdiye kadar kentimize gelen hiçbir gazetenin, yayın yönetmenin, hiçbir medya kuruluşunun temsilcilerinin bizimle görüşme isteklerini ret etmedik. Çok yoğun bir programımız olmadığı müddetçe kapımızı her daim bütün basın yayın temsilcilerine açıktır” dedi.

‘Nezaket ziyaretinden siyaset çıkarmaya çalışanlar boşuna uğraşıyor’

Görüşmenin “gizli” yapıldığı yönündeki haberlere de cevap veren Kışanak, “Bu kentte bütün kamuoyunun gözü önünde bir medya grubunun okurlarıyla buluştuğu bir gündü. Kendi okurlarıyla buluştuktan sonra belediyemize bir nezaket ziyaretinde bulunmak istediler. Onlarca insanla beraber her zaman kullanılan protokol kapısı kullanılarak gerçekleştirilen bir nezaket ziyaretinden siyaset çıkarmaya çalışıyorlarsa boşuna uğraşıyorlar” dedi.

‘Ellerindeki kiri, pası bize yapıştıramazlar’

Yerel yönetici olarak siyasetten uzak durmaya çalıştığını vurgulayan Kışanak, “Kaç gündür üzerimden devam eden siyasi polemiğe girmek istemiyorum ama ülkenin üst düzey yöneticilerinin Başbakanın, Cumhurbaşkanının bu konuyu gündem yapması son derece yakışıksızdır. Kendi ellerindeki kiri, pası bize yapıştıramazlar. Kendi evlerindeki kavgayı bizim mahalleye taşıyamazlar. Bugün bunu söyleyen yöneticiler, ‘Paralel yapı’ ve ‘Terör örgütü’ olarak ilan ettikleri cemaatin liderini ziyaret eden, el etek öpen, icazet isteyen konumdaydılar” dedi. Hükümet ve cemaatin KCK operasyonlarında, hukuksuz dinlemelerde beraber olduğunu hatırlatan Kışanak, “Madem cemaat bir terör örgütüydü, bu örgütle yaptıkları ortaklığın hesabını halka versinler. Bunun hesabını halka vermeden, geleneksel, sıradan bir belediye ziyaretinden siyaset çıkaramazlar” dedi.

‘Cumhurbaşkanı da gelsin ziyaret etsin’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 Mayıs’ta Diyarbakır’a geleceğini hatırlatan Kışanak, “Cumhurbaşkanımızı da ağırlamak istiyoruz. Belediyemizin kapısı Cumhurbaşkanı’na da, Başbakan’a da, basın yayın kurumu temsilcilerine de, tüm inançlara da açıktır. Biz bu kentin ev sahibi olarak görevimizi yapıyoruz, siyaset yapmıyoruz” şeklinde konuştu.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here