Anasayfa Dergi Korkunç rapor: Neredeyse her gün bir çocuk istismar edildi, bir kadın katledildi

Korkunç rapor: Neredeyse her gün bir çocuk istismar edildi, bir kadın katledildi

Paylaş

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun Temmuz ayı raporuna göre bir ayda 28 kadın cinayete kurban gitti, 27 çocuk istismarı vakası yaşandı, 23 kadın cinsel şiddete maruz kalırken, 8 kadının yaşam tarzına saldırıldı.

 
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun Temmuz ayı raporuna göre bir ayda 28 kadın cinayete kurban gitti, 27 çocuk istismarı vakası yaşarken 23 kadın cinsel şiddete maruz kaldı, 8 kadının da yaşam tarzına saldırıldı.

Kadın ve çocuklara yönelik şiddet, taciz ve istismar vakalarının önüne geçilemiyor. Kadınların çoğu hayatlarına dair karar almak isterken en yakınları tarafından öldürüldü. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu yayımladığı Temmuz ayının raporuna göre 28 kadın cinayete kurban gitti. Ayrıca, 27 çocuk istismarı vakası, 23 kadına cinsel şiddet, 8 kadının yaşam tarzına saldırı olayı yaşandı.

ÖLDÜRÜLEN KADINLARIN YÜZDE 4’Ü BAŞKA BİR KADINI KORUMAK İSTERKEN ÖLDÜRDÜ

Rapora göre Temmuz ayında öldürülen kadınların %4’ü koruma altındaydı. Yine bu ay öldürülen kadınların %4’ü başka bir kadını korumak isterken öldürüldü.

KADIN CİNAYETLERİNDE YAŞ ARALIĞI DÜŞÜYOR, DOĞMAYAN BEBEKLER ÖLÜYOR

Kadın cinayetlerinde yaş aralığı gittikçe düşüyor. Bu ay öldürülenlerin %29’u 25 yaşın altında genç kadınlardan oluşuyor. Kadınların %61’i en yakınları tarafından ( koca, eski koca, akraba, baba) öldürüldü. Öldürülen kanların %25’i evliydi ve %32’sinin çocuğu vardı. 19 çocuk annesiz kalırken bir kadın hamileyken öldürüldü.

Raporun tamamına ulaşmak için tıklayınız…

cumhuriyet

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here