Anasayfa Forum Küçük diktatör, Aziz Yıldırım “Aleyhte Yazanları Almam” Dedi, Beş Gazeteci Stada Giremedi.

Küçük diktatör, Aziz Yıldırım “Aleyhte Yazanları Almam” Dedi, Beş Gazeteci Stada Giremedi.

Paylaş

Fenerbahçe-Ajax maçını takip etmek isteyen akreditasyonlu beş gazeteci Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’na alınmadı.

Star Gazetesi muhabiri Aygün Özipek, Hürriyet Gazetesi muhabiri Ahmet Ercanlar, Sabah Gazetesi muhabiri Volkan Demir, Fotomaç Gazetesi muhabiri Emre Bol, Habertürk Gazetesi Muhabiri Ahmet Selim Kul’un stada girişine izin verilmedi.

Fenerbahçe: TSYD üyelerine izin vereceğiz

Fenerbahçe’nin internet sitesinde dün “Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde oynayacağımız Ulusal ve Uluslararası müsabakaları takip edecek Yazılı ve Görsel Basın ile Yayın Kuruluşlarına bağlı muhabir ve foto muhabirlerine TSYD Üyesi olma şartı konulmuştur”açıklaması yer almıştı.

Hürriyet: Akreditasyon kurallara uygundu

Muhabiri stada alınmayan Hürriyet gazetesi ise haberinde gazetecilerin kurallara uygun şekilde, Türkiye Spor Yazarları Derneği’nden akredite olduğuna dikkat çekmişti.

Yıldırım: Aleyhte yazanı stada almam

“Aleyhte yazan” gazetecilerin stada alınmayacağına ilişkin önceki gün Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım açıklama yapmış, As Başkanİlhan Ekşioğlu da stada alınmayacak gazetecilerin isimlerini tweetlemişti.

Muhabiri stada alınmayan Habertürk’teki habere göre Yıldırım, Ajax maçı öncesi Samandıra’da yapılan son antrenman öncesinde basın mensuplarının yanına gelerek “bundan sonra Süper Lig ve Avrupa maçlarının akreditasyonunu kendisinin yapacağını söylemişti.

Yıldırım, basın mensuplarının yanına gelerek “Biz sizlerin iç işlerinize karışmıyoruz, sizler de bizim iç işlerimize karışmayın” diyerek şöyle devam etmişti:

“Bundan sonraki maçlarda, hem Avrupa hem Türkiye’deki bütün akreditasyonları ben yapacağım. Aleyhte yazan hiç kimseyi sokmayacağım

“Habercilik bu değil”

“Habercilik artık bu değil. Bu 30 sene öncesinin haberciliği. Yeni habercilik öyle değil. Bilim ilerledi, teknik ilerledi. Bunlara göre haber yapmak lazım. ‘Aziz Yıldırım şuna kızdı, Mahmut Uslu buna bilmem ne söyledi’… Bunları geçin.”

Ekşioğlu’ndan sansür tweeti

Yıldırım’ın yanı sıra Fenerbahçe Kulübü As Başkanı İlhan Ekşioğlu da şu tweeti atmıştı:

Bol: Yıldırım şimdi de gazeteciliğe el attı

Henüz TSYD’nden açıklama yapılmazken, engellenen gazetecilerden Fotomaç yazarı Emre Bol ise bugün köşesinde “Aziz Yıldırım önce, ‘İnşaattan da anlarım, futboldan da’ dedi. Şimdi de gazeteciliğe el attı!” diye yazdı. (EA)

bia

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here