Anasayfa Forum Kurtuluş Ortaokulu velileri yeniden okul önünde: “Okulumuzu bırakmıyoruz”

Kurtuluş Ortaokulu velileri yeniden okul önünde: “Okulumuzu bırakmıyoruz”

Paylaş

Şişli’de veliler okullarının taşınma planına karşı eylemlerine devam ediyor. Kurtuluş Ortaokulu önünde bir araya gelen veliler çocuklarının başka bir okula gönderilmesini istemediklerini bir kez daha dile getirdi

 

İstanbul Şişli’de bulunan Mahmut Şevket Paşa Ortaokulu ve Kurtuluş Ortaokulu’nun velileri, okullarının taşınması planına karşı bugün de eylem yaptı, tepkilerini dile getirdi. Dün (12 Ekim) İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yürüyen veliler bugün Kurtuluş Ortaokulu’ndan Mahmut Şevket Paşa Ortaokulu’na yürüdü. Ardından veliler Kurtuluş Ortaokulu önüne geri dönerek okullarının taşınmaması için nöbet tutmaya devam etti.

AVM için okulları taşınan veliler eylem yaptı: “Okulumuzu terk etmiyoruz”

Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasının yıkılıp, lisenin Kurtuluş Ortaokulu binasına taşınması, Kurtuluş Ortaokulu’nun da Mahmut Şevket Paşa Ortaokulu’na taşınması isteniyor. Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasına ise AVM yapılmak isteniyor.

Veliler gerçekleştirdikleri eylemde taleplerini yeniden dile getirerek,  çocuklarının mahallede bulunan okul dışında bir okula gönderilmesini istemediklerini tekrarladı. Velilerin önünde gerçekleştirdikleri açıklamada ise kurumlar ile görüşmelerin devam ettiği belirtilerek okuldaki tüm velilere dayanışma çağrısı yapıldı.

Velilerin parkta bekleyişlerine CHP Milletvekili Selina Doğan’da destek vererek, velileri gelişmeler hakkında yeniden bilgilendirdi. Okul velilerine destek olmak için gelen İsmail Tarman Ortaokulu velileri de destek konuşmalarını yaptı.

Sendika.Org

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here