Anasayfa Gençlik Liseli Devrimciler Bursa ve İstanbul da eylem yaptı ‘Ne ölen arkadaşlarımızı ne...

Liseli Devrimciler Bursa ve İstanbul da eylem yaptı ‘Ne ölen arkadaşlarımızı ne katilleri unutacağız”

Paylaş

Liseli Devrimciler, Ankara katliamında yaşamını yitiren arkadaşlarını gökyüzüne dilek feneri uçararak anarken, “Ne ölen arkadaşlarımızı ne de bu katliamın sorumlularını unutacağız” mesajı verdi. Bursa’da da yürüyüş ve basın açıklaması yapıldı.

Liseli Devricimler, Kadıköy Boğa Meydanı’nda Ankara katliamında yaşamını yitirenleri andı. Anmada “Katilleri çok iyi tanıyoruz” pankartı açılırken, “AKP’den hesabı gençlik soracak”, “Ankara’yı unutma unutturma”, “Katil İŞİD işbirlikçi AKP” sloganları atıldı. Kadıköy Boğa Meydan’dan Mehmet Ayvalıtaş Parkı’na kadar yürüyen gençler, yürüyüşün ardından basın açıklaması yaptı.

‘Katiller halka karşı savaş açanlardır’

ist-191015-liseli-devrimciler-ankara-katliami-anma1

Liseli Devrimciler adına basın açıklamasını yapan Zeynep Bozkurt, Ankara katliamının katillerinin saray uğruna halka savaş açanlar olduğunu söyledi. Ankara’da yaşamını yitiren arkadaşlarının barış ve özgürlük taleplerini haykırmaya devam edeceklerini vurgulayan Bozkurt, “Gericiliğe ve faşizme karşı barışı savunacak, barışın ve özgürlüğün ülkesini kuracağız. Ne ölen arkadaşlarımızı ne de bu katliamın sorumlularını unutmayacağız” diye konuştu.

Yapılan açıklamanın ardından parkta oturma eylemi yapıldı.

Eylem Ankara’da yaşamını yitirenler için dilek fenerlerinin uçurulması ile sona erdi.

Bursa’da yürüyüş ve basın açıklaması

Ankara Katliamı’nın birinci haftasında Bursa’da Emek Partisi İl Örgütü’nün çağrısı ile Şehir Kütüphanesi önünde anma düzenlendi. Yüzlerce kişinin katıldığı anmada, “Yılmayacağız, barış kazanacak” pankartı ve yaşamını yitirenlerin fotoğrafları taşınırken, “İnadına barış inadına kardeşlik”, “Katil devlet hesap verecek” sloganlarıyla Heykel Meydanı’nda kadar yürüyüş yapıldı. Burada Emek Partisi İl Örgütü adına basın açıklamasını yapan İl Başkanı Berkay Akkuş,

brs-18102015-ankara-katliam-protesto6
katliamlar karşısında birliği güçlendirme çağrısı yaparak “Gün yas tutup karalar bağlama günü değil, okullarımızı, mahallelerimizi, iş yerlerimizi mücadele yerine dönüştürme günüdür. 1 Kasım’da bu katliamların hesabını sormak için tüm işçileri, emekçileri, ezilen halkları HDP’ye oy vermeye, destek vermeye çağırıyoruz” dedi.

Eylem basın açıklamasının ardından sona erdi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here