Mahsun Kırmızıgül: Nasıl bu kadar zalim oldunuz?

Paylaş

Sanatçı ve yönetmen Mahsun Kırmızıgül,  “Yaralı olan çocukları ve yaşlı insanları ölüme terk etmek hangi dinde yazar? Bu kadar zalim, bu kadar merhametsiz nasıl oldunuz ey Başbakan?” diye tepki gösterdi.

Devlet eliyle işlenen katliam ve yıkıma toplumun farklı kesimlerinden tepkiler gelmeye devam ediyor. Devletin saldırılarına sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerindeki hesabından isyan eden Şarkıcı ve Yönetmen Mahsun Kırmızıgül, Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaralıların mahsur kalmasına ilişkin, “Yaralı olan çocukları ve yaşlı insanları ölüme terk etmek hangi dinde yazar? Bu kadar zalim, bu kadar merhametsiz nasıl oldunuz ey Başbakan?” sözleriyle tepkisini ortaya koydu.

Kendisi de Diyarbakırlı olan Kırmızıgül, Sur ilçesinin 59 gündür kuşatma ve bombardıman altında olmasına ilişkin de “Sadece düşünün! Doğduğunuz ev, büyüdüğünüz sokaklar, gittiğiniz okul, namaz kıldığınız cami paramparça olsaydı ne yapardınız? Benim tüm anılarım, doğup büyüdüğüm Diyarbakır’ın Sur bölgesinde iç çatışmalarla yerle bir oldu. Eski komşularım, ailem ve arkadaşlarımla birlikte bu savaşın içinde yer alan yüzbinlerce masum insanın hayatı karardı. Gerçekler, bazen onları görmek istemeyeceğimiz kadar karanlık ve yoğun acılarla bezenmiş olabilir; o yüzden de pek çok insan çevresinde yaşanan acı dolu gerçekleri görmezden gelerek umarsızca yaşamaya devam edebilir. Oysa, bugün kaçmaya çalıştığımız her gerçek Irak’ta ve Suriye’de olduğu gibi, bir gün gelip yumruk olup suratımıza çarpabilir. İşte o an her şey için çok geç kalmış olabiliriz” mesajı paylaştı.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here