Anasayfa Forum Malatya’da HDP’li adaylar seçim çalışmalarına başladı.

Malatya’da HDP’li adaylar seçim çalışmalarına başladı.

Paylaş

 

 HDP’nin Malatya milletvekili adayları seçim çalışmaları kapsamında Malatya Valiliği ile bazı yerel basın kuruluşlarını ziyaret eti.

Seçim çalışmalarını sürdüren HDP’nin Malatya milletvekili adayları Aydın Erdoğan, Abuzer Yavaş ve Ebru Ergen Korkmaz, çalışmalarına ziyaretlerde bulunarak devam etti. HDP İl Eşbaşkanı Hasan Şahin ile birlikte HDP’li vekil adaylarının gerçekleştirdiği ziyaretlerin ilk durağı Malatya Valiliği oldu.

Valilik yetkilileri ile yaklaşık 40 dakika süren bir görüşme gerçekleştiren adaylar, daha sonra Çağdaş Gazeteciler Derneği Malatya Şubesi’ni ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şube Başkanı İbrahim Göçmen, “İnadına barış diyen bir partinin temsilcilerini misafir etmek bizleri barış adına gerçekten mutlu etmiştir” dedi. Göçmen, adayların giderek savaş ortamına sürüklenen Türkiye’deki bu ateşin söndürülmesine ve barışın gelmesinde katkılarının olmasını temenni ettiklerini ifade etti.

Ziyaretinde konuşan Milletvekili Adayı Aydın Erdoğan vakit ayırdıkları için Göçmen’e teşekkür ederek, “Türkiye, gerçekten çok ciddi bir süreçten geçiyor. 1 Kasım seçimlerinde halkımız bu gidişe dur diyecek gücü elinde tutuyor. Bizde bu gidişe bir son vermek için mücadele ediyoruz. Bu süreçte bütün çatışmalarda olduğu gibi her zaman, diktatörler tarafından, faşistler tarafından haber alma, verme işinin emekçisi olan gazeteciler ne yazık ki saldırıların hedefi olmuştur, olmaya da devam etmektedir” dedi.

ÇGD ziyaretinin ardından HDP’li adaylar diğer bazı yerel basın kuruluşlarına yaptıkları ziyaretlerin ardından çalışmalarını noktaladı.

diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here