Anasayfa Haber Mersin’de dilenci kadın ve çocuğuna polis şiddeti

Mersin’de dilenci kadın ve çocuğuna polis şiddeti

Paylaş

MERSİN (DİHA) – Mersin Adliyesi önünde dilenen bir kadın ve çocuğu, polis tarafından yaka paça gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Mersin Adliyesi önünde ismi öğrenilemeyen bir kadın küçük çoğu ile birlikte dilencilik yaptığı için polis tarafından yaka paça gözaltına alındı. Kadını ve çocuğunu adliye bahçesinde bir süre bekleten polis, sebepsiz yere kadına bağırmaya başladı. Küçük çocuk ise polisin bağırmasından kaynaklı korkup kaçmaya başlayınca, caddeden geçen araçların altında kalma tehlikesine karşı kadında çocuğunun arkasından koşmaya başladı. Bunun üzerine çocuk ve kadının peşinden giden polis, kadın ve çocuğunun kolunu bükerek gözaltına aldı.

Gözaltına alınan kadın ve çocuğu adliye nezaretinde götürülürken, görüntü almaya çalışan muhabirimiz engellenerek, kamerasına el konulmak istenildi. Çevrede bulunan avukatların araya girmesi ile muhabirimiz bırakılırken, kadının üzerindeki paralara el konulduğu ve ifadesi alındıktan sonra çocuğuyla serbest bırakıldığı öğrenildi.mrs-041215-gozalti1 mrs-041215-gozalti3 mrs-041215-gozalti5

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here