Milli Eğitim Bakanı: 20 Binden Fazla Öğretmen Alınacak

Paylaş

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, darbe girişiminin ardından açığa alınan öğretmenlerin yerine öğretmen alınacağını söyledi.

“Açığa alınan öğretmen sayısı artı bir de bu özel okullar devlete geçtikten sonraki ihtiyaç olan öğretmen sayısı kadar öğretmen alınacaktır. Bu da 20 binin üstünde bir rakam demektir, ilerleyen süreçte bu rakam kesinleşecektir.”

Sivas’ta Cumhuriyet Meydanı’nda konuşan Yılmaz darbe girişimi kapsamında lisansı iptal edilen ve açığa alınan öğretmenlerin yerine bu yıl atama yapılıp yapılmayacağını sorması üzerine, sözleşmeli ve mülakata bağlı öğretmen alımı yapılacağını belirtti.

MEB’DE 15 BIN 200 PERSONEL AÇIĞA ALINDI

Bakan Yılmaz kapatılan okulların ve bu okuldaki öğrencilerin durumunun sorulması üzerine şu yanıtı verdi.

“Öğrenciler bizim öğrencilerimiz ve hiçbirisini mağdur etmeyeceğiz. Birçoğu özel okula gidiyor. Devletin malı olan o okulları da biz işleteceğiz ama öğretmenlerin, öğretmen lisansları iptal edilmiştir. O öğretmenlerle değil, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni alacağı öğretmenlerle eğitime devam edeceğiz.”

OHAL’DE İLK KARARNAME: GÖZALTI SÜRESI 1 AY, BINLERCE KURUM KAPATILDI

Darbe girişimi sonrası 15 bin 200 Milli Eğitim Bakanlığı personeli açığa alınmış, 21 bin özel eğitim kurumu öğretmeninin lisansı iptal edilmişti.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here