Anasayfa Haber Milli Eğitim Bakanı duydunmu? Ali İsmail Korkmaz ”Din”sorusunda istismar edildi.

Milli Eğitim Bakanı duydunmu? Ali İsmail Korkmaz ”Din”sorusunda istismar edildi.

Paylaş

Van’da bir dershanenin deneme sınavı kitapçığında “Aşağıdaki görsellerde namazdaki hareketlerden hangisi yanlış gösterilmiştir” sorusunun yanlış seçeneği olarak Gezi direnişinde polisler tarafından vahşice dövülerek katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın oturur haldeki fotoğrafı yerleştirildi.
680x680nc-v-03-04-15-soru-kitapcigi
Gezi eylemlerinde polislerce öldürülen yurttaşlara ilişkin adalet arayışları yanıtsız kalırken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başta olmak üzere yetkililerin hedef haline getirdiği mağdurlara saldırılar da sürüyor. Van’da bir yayınevi 6. sınıflar için hazırladığı deneme sınavı kitapçığında büyük bir skandala imza attı. Deneme sınavı kitapçığında Gezi direnişi sırasında polisler tarafından vahşice dövülerek katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın oturur haldeki fotoğrafı, şıklara konuldu ve “Aşağıdaki görsellerde namazdaki hareketlerden hangisi yanlış gösterilmiştir” diye soruldu.

Evrensel gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre, Salı günü Erciş’te yapılan deneme sınavında kullanılan B kitapçıklarında büyük bir skandala imza atıldı. Sözün Özü Yayınları tarafından hazırlanan ve bu yayıneviyle anlaşmalı okulların bütün Türkiye’de 6. sınıf öğrencileri için yaptığı deneme sınavı kitapçığındaki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testinde, “Namaz, başlama tekbiri, ayakta durmak, eğilmek (rükû), secde yapmak ve selam vermek gibi hareketlerden oluşur. Buna göre aşağıdaki görsellerde namazdaki hareketlerden hangisi yanlış gösterilmiştir” sorusuna yer verildi. Sorunun şıklarının üçünde çeşitli namaz pozisyonlarında çocuklar resmedildi. Ancak şıklardan birine Eskişehir’de polisler ve bir grup sivil tarafından dövülerek katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın otururken çekilmiş fotoğrafına yer verildi.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here