Anasayfa Haber Milli Eğitimde “Cihad Şuuru” için yarışma

Milli Eğitimde “Cihad Şuuru” için yarışma

Paylaş

(Özgürlükçü Sol)-19. Eğitim şurasında alınan tavsiye kararları, Milli Eğitim Sisteminin son on yıl içinde geldiği durumun oldukça düşündürücü sonuçları oldu.

Daha önceki şura kararlarındaki “tavsiyeler” büyük bir hızla yasalaşmış ve eğitimde dindar nesil yetiştirme çalışmasına hız verilmişti.

Bugün iyice arap saçına dönmüş olan 4+4+4 sistemi bu çalışmaların ürünü olarak devreye girdi, böylece hem imam hatip okullarının sayısında nerdeyse bir patlama yaşandı hem de imam hatip dışındaki okullarda zorunlu ve seçmeli din dersleri dindarlaştırma projesinin her düzlemde yürütüldüğünü gösterdi.

Son şura kararlarından sonra durumdan vazife çıkaran, orada verilen işareti okuyan her kademedeki Milli Eğitim Yöneticileri adeta verilen görevin yerine getirilmesinde can siperane bir şekilde çalışan birer misyoner gibi hareket etmeye başladılar.

19. Eğitim şurasından sonra okullarda sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında yapılması öngörülen etkinliklere bakılırsa olan biten daha açık şekilde anlaşılmış olur.

Çanakkale anması sabah namazını müteakip camide

çanakkale anması ilçe yazısı22çanakkale anması müftülük yazısı22

Avcılar Müftülüğü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yazı yazarak “Çanakkale Şehitlerini anma programı ilçemizde 18 Mart 2015 Çarşamba günü Sabah Namazını müteakip Avcılar Merkez camiinde icra edilecektir” diyor ve Avcılar Milli Eğitim Müdürlüğü de bu bilgiyi okullara “bilgi ve gereği” kaydıyla emir şeklinde gönderiyor. Yani Avcılar’da Çanakkale savaşları ile ilgili program, 18 Mart günü sabah namazını müteakip, Avcılar Merkez camiinde yapılacak.

Engellilere ilahi okuma yarışması

engelliler ilahi okuma22

engelliler ilahi okuma222

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise, engellilere yönelik sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında İlahi Okuma Yarışması düzenleneceğini söylüyor ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü de kendilerine bağlı Özel Eğitim Okulları ile Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezlerinde eğitim alan öğrencilerin bu yarışmaya katılmaları için hemen valilikten olur alıp ilçelere talimat gönderiveriyor.

Cihad şuuru için yarışma

şuurlu öğretmenler derneği22

Şuurlu Öğretmenler Derneği de İl Milli Eğitim Müdürlüğüne baş vuruyor,  tüm ilk okul, orta okul, lise ve dengi okul öğrencilerini kapsayacak 4. Kısa Film Senaryo Yarışması düzenlemek istediklerini bildiriyor. Tabi ki bu istek de hemen talimata dönüşüp ilçelere, ordan da okullara ulaşıyor. Peki kim bu Şuurlu Öğretmenler Derneği? Bu dernek hangi amaçlar ve hedefleri savunuyor? 19. Eğitim şurasında karma eğitime son verilmesi çağrısının bayraktarlığını da yapan bu derneği tanımak için http://www.ogder.org/tr adresine bakmak yeterli. Burada kendi amaçlarını oldukça ayrıntılı olarak açıklayan bu dernek önüne hedef olarak koyduğu Milli Görüşü  İslamsız saadet olmaz gerçeğini idrak etmek, şuurlu Müslüman olmak, hayrı ve şerri, marufu ve münkeri bilmek, cihat şuuruna sahip olmak, hayrın hâkimiyeti, şerrin yok edilmesi için çalışmak ve mücadele etmektir” şeklinde açıklamış. Peki Cihat Şuuru için nasıl bir yol izleyeceklermiş? Onu da şu şekilde açıklamışlar: Tanıtma: Davamızı tanıtmak önemli görevlerden birisidir. Bunun için mahalli ve uluslar arası konferanslar, paneller, sempozyumlar, açık oturumlar, yarışmalar, şenlikler, anma günleri, çok amaçlı kapalı salon toplantıları, seminerler, sohbetler, imza ve söyleşi günleri, kitap kritik toplantıları, yemekli toplantılar yapmak”

Yani dernek niye yarışma düzenlemek istiyor? Kendi “davasını” tanıtmak için.

Peki “dava” ne? O dava, amaç olarak önüne koyduğu “Milli Görüş”

Bu şuurlu öğretmenler, Milli Görüş derken ne anlıyor? Cihat şuuruna sahip Müslüman olmak.

Her şey iyi de Milli Eğitim Müdürlüğü bunlara hangi gerekçelerle izin veriyor? Tabi ki Türk Milli Eğitiminin Genel Amaçları doğrultusunda sosyal ve kültürel çalışmalar yaparak çocukları eğitmek için.

(Özgürlükçü Sol)

 

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here