Anasayfa Haber Milli maçlar bir ibret vesikası oldu.

Milli maçlar bir ibret vesikası oldu.

Paylaş

Ankara Katliamından sonra Konya;Paris katliamından sonra Başakşehir’de oynanan Milli maçlar bir ibret vesikası oldu.

 

Haber analiz Özgürlükçü Sol :Türkiye ile Yunanistan arasında İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda oynanan hazırlık maçı öncesinde Paris’teki patlamada hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşunda tribünlerden ıslık sesleri yükseldi.Ankara Katliamı sonrası Konya’da oynanan maçta da  benzer görüntüler oluşmuştu.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun birlikte izledikleri maçta  Yunanistan milli marşının çalındığı sırada tribünlerden ıslık sesleri yükseldi.

Türkiye’de egemen siyasetin  türbinlere yansımasını utanarak izleyenler var mı ; mutlaka vardır.Mutlu olanların olduğu da muhakkak.Devlet eliyle beslenen milli birliğin ifadesi statlardan yükseliyor.Bir grup kendini bilmezin yaptığı eylem gibi gösterenler,görmezden gelenler,tıs tıs gülenler,kaygıyla izleyenler ve susanlar,hep birlikte bu ülkede yaşıyoruz.Devletin aklı sokağa iniyorsa demokrasi rafa kalkıyor demektir.Siyasi iktidarın zihniyeti ve politikaları tribünlerden yankılandı.Kimse bu olayı münferit olarak izah edemez.

Usul ve kurallara bağlı kalan ‘‘Devlet ” Adamı Baykal’ın  Paris Katliamı için saygı duruşu önerisini ret etmesini izledik. Ret sonrası AKP sıralarından  Baykal’a alkışlı destekle,türbinlerdeki protesto zihniyeti aynı .Milli maçlar ”milli” fırsatlara dönüşmüş durumda.Bazı olaylar tarihsel olarak dip not olarak düşülür.Bu olaylarda bir dip nottur.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here