Minbic’in özgürlüğüne 7 km kaldı

Paylaş

Minbic Askeri Meclisi, adım adım Minbic’e yürüyor. Savaşçılar, bu sabah Qinne Tehtanî köyünü de DAİŞ çetesinden kurtararak, kente bir adım daha yaklaştı.

Minbic Askeri Meclisi’nin uluslararası koalisyon güçlerinin desteğiyle başlattığı “Minbic’i Özgürleştirme Hamlesi’nde bir eşik daha aşıldı. Dört gündür Tişrîn cephesinden Fırat suyunun batısında ilerleyen Minbic Askeri Meclisi savaşçıları, Kuzey ve Güney Til Arîş, Qubba Hesen Axa, Cib Hesen Axa, Cosa, Neîmiyê ve Qebir Êmo köylerinin ardından bu sabah saat 05.45’te Qinne Tehtanî köyünü de DAİŞ işgalinden kurtardı.

Önemli bir eşiği daha geçen savaşçılar adım adım Minbic’e yürürken, Minbic kent merkezine sadece 7 kilometre kaldığı öğrenildi.

Qereqozax cephesinde ise, dün geceden başlayan ve sabah saatlerine kadar devam eden şiddetli çatışmalarda onlarca çete üyesi öldürüldü. Öldürülen çetelerden 3’ünün cenazesi ve 2 kalaşnikof silah ele geçirildi, 2 bombalı araç da hedefine ulaşmadan savaşçılar tarafından imha edildi.

Uluslararası koalisyon güçlerine bağlı savaş uçakları da DAİŞ mevzi ve noktalarına yönelik 4 hava saldırısı düzenledi. Bombardımanda 12 çete üyesi öldürüldü.

Minbic Askeri Meclisi, sadece 7 km uzaklıkta bulunan Minbic’e yürüyor.Diha680x350cc-minbc-620x364

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here