Anasayfa Forum Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kundaklayan saldırgan serbest

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kundaklayan saldırgan serbest

Paylaş

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kundakladığı iddiasıyla gözaltına alınan Mehmet Ali A. suçunu itiraf etti. Mehmet Ali A., adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

  Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni (MGSM) kundakladığı kameradan tespit edilen 39 yaşındaki Mehmet Ali A., savcılık sorgusunun ardından “Yakarak, yakıcı veya patlayıcı madde kullanarak mala zarar verme” suçundan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Şüphelinin ifadesinde pişman olduğunu, suçlamayı kabul ettiğini belirterek, “İstesem bütün binayı yakabilirdim” dediği öğrenildi. Mahkeme, Mehmet Ali A.’nın, adli kontrol şartı ile serbest bırakılmasına karar verdi.

‘ABDÜLHAMİT’İN TORUNUYLA İLGİLİ SÖZLERİNİ BEĞENMEDİM’

Zanlı, Emniyet Müdürlüğü’nde verdiği resmi ifade de suçunu itiraf etti. Mehmet Ali A  yaklaşık 15 gün önce bir televizyon programına katılan Müjdat Gezen’in Abdülhamid’in torunu hakkında konuşmalarını beğenmediğini söyleyerek “Onun hakkında ileri geri konuştu. Bu sırada stüdyodan da gülüşme sesleri geliyordu. Bu olay kafama takıldı. Yaptığım olayı bu nedenle gerçekleştirdim” dedi.

Polisteki ifadesinde olayı tek başına yaptığını söyleyen Mehmet Ali A., “Olay gecesi 23.00 sıralarında tek başına evden çıktım. Evdekilere, biraz dolaşıp geleceğimi söyledim. Dışarı çıktıktan sonra önce bir benzin istasyonuna giderek elimdeki pet şişeye benzin aldım. Olay yerine geldim. Elimdeki benzini binanın dış  cephesine döktükten sonra ateşe verdim” dedi.

Olay sırasında binanın boş olduğunu düşündüğünü söyleyen Mehmet Ali A’nın “Alevler etrafı sarınca oradan ayrıldım. Evime döndüm. Hiçbir şey olmamış gibi yatıp uyudum.” dediği öğrenildi. Daha önceden polis kayıtlarında herhangi bir suç kaydı bulunmayan Mehmet Ali A. , ifadesinin sonunda yaptığı olaydan “Pişman” olduğunu söylediği belirtildi. İstanbul Valisi Vasip Şahin’in açıklamasına göre zanlının bir terör örgütüyle herhangi bir bağlantısı olmadığını açıkladı.  Mehmet Ali A’nın daha önceden bir sabıka kaydı yok.

 

SOSYAL MEDYADA NEFRET MESAJLARI 

Şüpheli olarak gözaltına alınan Mehmet Ali A. 20 Şubat’ta sosyal medya hesabından “Allah’ın sopası yok ki gözüne soksun soysuz Müjdat Gezen sanat merkezi gece cayır cayır yanıyordu, Osmanlı’ya dil uzatırsa geberiri giderrrrrr peter olsun” diye mesaj paylaşmış.

Şüpheli, sanat merkezinin yangından bir sonraki fotoğrafının altına ise “K…. çocuğunun tamamı yansaydı keşke” diye yazmış. Aynı fotoğrafın altına, “Osmanlı torunu sayesine bu makam ve mevkiye getiren halk yakmasını da bilir hayır dedi diye değil Osmanlı torununu bir o… gibi çok hoşuma gitti yavvv bana gönder ….. demesinden dolayı kızıyorum” mesajını da paylaşmış.

DUVAR-

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here