Anasayfa LGBTİ “Müstehcenlik”ten Engellenen Lezce.com Yeniden Yayında

“Müstehcenlik”ten Engellenen Lezce.com Yeniden Yayında

Paylaş

“Müstehcenlik” gerekçesiyle erişime engellenen lezbiyen arkadaşlık sitesiwww.lezce.com hakkındaki idari tedbir kararı kaldırıldı.

Site yöneticisi Erman Paçalı, erişim engelleme kararının olay medyaya yansıdıktan sonra kaldırıldığını söylerken, şöyle konuştu:

“Siteyi durup dururken kapatıp, durup dururken açmış oldular. Sitede içerikle ilgili bir değişiklik yapmadık, TİB’den bir yetkiliye de tüm çabalarımıza rağmen ulaşamamıştık. İki saat önce TİB’in sorgulama ekranına baktığımızda, site hakkında idari tedbir kararı uygulandığı yazıyordu. 20 dakika önce aynı sorgulamayı tekrarladığımızda bu site hakkında uygulanan bir karar bulunamadığı yazıyor.

“Engelleme kararının kaldırıldığı henüz tüm servis sağlayıcılara bildirilmemiş durumda ama gün sonuna kadar bildirilecektir.”

Ne olmuştu?

Türkiye’nin tek lezbiyen arkadaşlık sitesi olan ve 16 Temmuz 2008’den beri faaliyet gösteren www.lezce.com, 15.11.2015 tarihinde Bilgi Teknolojileri Kurumu Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) idari tedbir kararıyla erişime engellenmişti.

TIKLAYIN – LEZBiYEN SiTESiNE “MÜSTEHCENLiK” ENGELi

Bugün sabah saatlerinde bianet’e konuşan site yöneticisi Erman Paçalı, öncelikle sitenin erişim engellemeye konu olacak bir içeriğe sahip olmadığını, kapatma kararıyla ilgili hiçbir muhatap bulamadıklarını ve idare mahkemesine yürütmenin durdurulması için dava açacaklarını söylemişti. (ÇT)

Çiçek Tahaoğlu

Université Marc Bloch’da sosyoloji okudu. 2009’dan 2011’e kadar AFP’de fixer ve çevirmen olarak çalıştı. Açık Radyo’da Cadı Postası programını yaptı. 2015 Müşerref Hekimoğlu Başarı Ödülü’nü aldı. 2011’den beri bianet’te kadın ve LGBTİ haberleri editörü olarak çalışıyor.

BİA
Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here