Anasayfa Haber Müzakere için İmralı Adası’nda yeni düzenleme

Müzakere için İmralı Adası’nda yeni düzenleme

Paylaş

PKK Lideri Abdullah Öcalan ile birlikte İmralı Adası’nda bulunan 5 tutsağın adadan çıkarılarak, farklı cezaevlerine gönderildikleri, tutsakların yerine gelecek olan tutsakların da bugün İmralı’ya doğru yola çıkarıldığı belirtildi.

PKK Lideri Abudllah Öcalan ile birlikte İmralı adasında bulunan Şeyhmuz Poyraz, Bayram Kaymaz, Cumali Karsu, Hasbi Özdemir ve Hakkı Alpan isimli 5 tutsağın İmralı Adası’ndan çıkarıldığı belirtildi. Tutsaklardan 3’ünün Tekirdağ F Tipi Cezaevi’ne götürüldüğü, diğerlerinin ise Kocaeli F Tipi Cezaevi’ne gönderildikleri belirtildi.

PKK Lideri Öcalan’ın yanına gidecek olan tutsaklar Mehmet Sait Yıldırıım, Ömer Hayri Konar, Çetin Arkaş, Nasrullah Kuran, Veysi Aktaş’ın ise bulundukları cezaevinden çıkarıldıkları, sevk işlemlerinin tamamlandığı belirtildi. Tutsakların bulundukları cezaevi idaresinin aileleri tek tek arayarak, yakınlarının İmralı Adası’na gönderileceği bildirildi. Tutsakların yola çıktıkları, bugün İmralı Adası’na götürülecekleri öğrenildi.

İmralı’da kalacak tutsakların, Öcalan’a çalışmalarında yardımcı olarak, sekreterya görevi görecekleri belirtilmişti. Tutsaklar bugün İmralı adasında olacak.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here