Anasayfa Haber Müzakerede için, önemli adım İzleme kurulu oluşturuldu, kurulun sayısı 16

Müzakerede için, önemli adım İzleme kurulu oluşturuldu, kurulun sayısı 16

Paylaş

İmralı Heyeti’nin içinde yer alan Sırrı Süreyya Önder ile birlikte Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’la Meclis’te bir görüşme yapan HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, İmralı’daki görüşmelerde yer alacak 16 kişilik bir İzleme Kurulu’nun oluşturulduğunu açıkladı.

Bu haftasonu İmralı’ya gidecek olan HDP’li Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile Meclis’te bir görüşme yaptı. Buldan, görüşme sonra uzun bir süredir üzerinde tartışılan 16 kişilik bir İzleme Kurulu’nun oluşturulduğunu açıkladı. Görüşmelerin rutin görüşmelerden bir tanesi olduğunu kaydeden Buldan, Akdoğan ile yaptıkları görüşmenin sonuçlarını şöyle aktardı: “İzleme Kurulu’yla ilgili görüşlerimizi belirttik. Ama onların İmralı Adası’na ne zaman gideceği henüz netleşmedi. Haftasonu biz gidiyoruz, bunu netleştirdik. Heyet, bölge başkanları ve akil insanlardan oluşacak. Heyet, bir sonraki İmralı görüşmesine katılacak. Görüşmeye Sırrı Süreyya Önder ile katıldık.”

16 kişilik İzleme Kurulu’nun 7’si Akil İnsanlar Heyeti’nin bölge başkanlarından olacak, ancak geriye kalan 9 kişinin kim olacağı ise açıklanmadı.

Akdoğan listeyi yalanladı

Pervin Buldan’ın açıklamasından sonra Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Twitter hesabından, “Basında yer alan 16 kişilik heyete ilişkin isim listeleri külliyen yalan ve uydurmadır. Görüşmeye atfen yapılan açıklamalar sürecin ciddiyetiyle bağdaşmamaktadır” açıklamasını yaptı. diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here