Anasayfa Haber Savcının otopsi raporu açıklandı

Savcının otopsi raporu açıklandı

Paylaş
savcının  otopsi raporu açıklandı
”Şehit cumhuriyet savcımızın 01.01.2015’te saat 01.30’da Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi sonucu elde edilen bilgilere göre, cumhuriyet savcımızın başına bitişik atış olacak şekilde silahla ateş edildiği, ateş edilen silahın ise teröristlerin kullandığı 7,65 çaplı silah olduğu tespit edilmiştir.”
Dün yaşanan rehine eyleminde yaşamını yitiren savcı Mehmet Selim Kiraz’ın ölümü ilgili soru işaretleri kafaları karıştırıyor. Harekât sırasında yaşananları aydınlatabilecek otopsinin neden yapılmadığı tartışılıyor.
 Başta sosyal medya üzere, hastaneye ağır yaralı olarak kaldırıldığı belirtilen Kiraz’ın ölümünün ardından cesedinin Adli Tıp’a gönderilip otopsi yapıldığına dair herhangi bir bilgi olmaması sorgulanıyor.

Uzmanlar Savcı Kiraz’ın polis tarafından gerçekleştirilen operasyonda eylemcilere yönelik yargısız infaza kurban gittiğine ilişkin kuşkuların ancak otopsi sonuçları ile ortaya çıkabileceğini belirtiyor

Kiraz’ın ölümüne ilişkin yapılan çeşitli açıklamalarda, hastane yetkilileri ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ifadeleri arasında çelişkiler dikkat çekti. Erdoğan yaptığı açıklamada savcı Kiraz’ın “başından üç, vücudundan ise iki” kurşun yarası aldığını söylemişti. Ancak Kiraz’ın kaldırıldığı Florence Nightinghale hastanesi yetkilileri ise yaptıkları açıklamada iki kurşun yarası olduğunu belirtti.

AMELİYATA ALINDI MI?
Hastane yetkilileri ayrıca Kiraz’ın hastaneye yatırıldığında hayatını kaybetmiş olduğunu söyleyerek, “Geri döndürmekte muvaffak olamadık” demişti. Erdoğan ise açıklamasında Kiraz’ın ameliyata alındığını belirtmiş ve “İnşallah bu ameliyatın neticesinde sağlığına kavuşur. Ama durumu ciddiyetini koruyor. Az önce hastane yetkililerinden aldığım bilgi bu istikamette” ifadelerine yer vermişti.

Berkin Elvan soruşturmasında çalışan Kiraz’ın da yaşamını yitirdiği özel harekât operasyonunda da yaşananlarla ilgili de çelişkili bilgiler veriliyor. Muhabirler önce patlama sesi geldiğini ardından da silah seslerinin duyulduğunu belirtirken, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ise önce silah sesi duyulduğunu, patlama sesinin ise sonra gerçekleştiğini söyledi.(Turnusol)

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here