Paylaş

ÖZGÜRLÜKÇÜ SOL-Twitter’da çatışmaların devam ettiği il ve ilçelerden yapılan paylaşımlar ve ırkçı söylemleriyle dikkat çeken çok sayıda isimsiz hesaplar yer alıyor. Yaşanan çatışmalardan fotoğraflar ile ırkçı söylemlerin paylaşıldığı hesaplardan birisi de “@pohjoh02” isimli Twitter hesabı. Bu hesaptan zaman zaman Beytüşşebap ilçesinin Kaymakamı Kadir Güntepe hakkında övgü dolu paylaşımlar yapılıyor.

Cumhuriyetin haberine göre, dün akşam saatlerinde bu hesaptan, “Beytüşşebapta karşılaştığımız yavrularımıza ders çalışmaları karışılığında bisiklet sözü verdik. Çok mutlu oldular” ifadelerinin ve kaymakam Güntepe’nin fotoğraflarının yer aldığı bir paylaşım yapıldığı öne sürüldü. İlk bakışta‘yanlış hesaptan’ atıldığı anlaşılan tweet kısa süre içinde silindi.

kaymakam-poh-cikti-iddiasi-140827-1

 

Silinen bu tweet bir süre sonra Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe’nin resmi Twitter hesabından paylaşılınca sosyal medya karıştı. Çok sayıda kullanıcı daha önce ırkçı ifadelerle, küfürlerin paylaşıldığı bu hesabın Kaymakam Güntepe tarafından yönetildiğini yazdı.kaymakam-poh-cikti-iddiasi-140828-1

 

irkci-soylemler-yapan-hesap-kaymakam-a-mi-ait-140832-1

Sosyal medyada büyük tepki çeken olay sonrası, Kaymakam Güntepe hakkında çok sayıda tepki tweeti atıldı.

Irkçı paylaşımların yapıldığı hesap bu sabah saatlerinde kapatıldı. Kaymakam Kadir Güntepe’den konuyla ilgili bir açıklama yapılmış değil.

 

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here