Anasayfa Haber Nuh Köklü cinayetinde Cumhurbaşkanı’na tarikat referanslı yardım mektubu

Nuh Köklü cinayetinde Cumhurbaşkanı’na tarikat referanslı yardım mektubu

Paylaş

İSTANBUL (DİHA) – Gazeteci Nuh Köklü’yü işyerinin önünde kartopu oynadığı için bıçaklayarak öldüren sanıkların yargılandığı davaya, tutuklu tek sanık Serkan Azizoğlu’nun ağabeyinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben yazdığı mektup damga vurdu. Sanığın ağabeyi, Nuh Köklü için “Gezici ve AKP karşıtı” ifadeleri kullandığı mektubunda bağlı bulunduğu tarikatı referans göstererek yardım istedi.

İstanbul Kadıköy’de, geçtiğimiz 17 Şubat günü arkadaşları ile kartopu oynayan gazeteci Nuh Köklü’yü öldüren tutuklu sanık Serkan Azizoğlu ile tutuksuz sanık Nazım Coşanar, Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün hakim karşısına çıktı.
Alınan savunmasında, Köklü’yü kendisinin bıçaklamadığını, bıçağın üstüne düştüğünü ileri süren tutuklu sanık Serkan Azizoğlu’na, savunmasının ardından Nuh Köklü’nün avukatları tarafından sorular yöneltildi.

Müşteki avukatlarından Mehmet Ümit Erdem, sanık Azizoğlu’na “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Esnaf gerektiğinde polistir, kahramandır’ sözü var. Bu saikle mi hareket ettiniz, asayişi sağlamaya mı çalıştınız? Neden polisi aramak yerine kendiniz ceza vermeyi tercih ettiniz” diye sordu.

Sanık Azizoğlu bu soruya, “Esnaf esnaftır, polis polistir. Polisi arasam yarım saat sonra geliyor. Ben kimseyi kovalamadım, ben onlardan kaçtım” diyerek cevap verdi.

Ardından Av. Erdem, sanığın ağabeyinin BİMER yolu ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hitaben yazdığı bir mektubu mahkemeye heyetine sundu. Sanığın ağabeyinin, “Selamün Aleyküm Sayın Cumhurbaşkanım” diye başlayan mektubunda Nuh Köklü için “Vefat eden kişi AKP’ye karşı olup Gezi olaylarına öncülerindendir” ifadeleri kullandığına dikkat çeken Av. Erdem, aynı kişinin yine Kasımpaşa’daki cemaatinin ismini söyleyerek Erdoğan’dan yanlarında olmasını istediğini söyledi.

Av.Erdem’in sunduğu mektup, mahkeme heyeti tarafından dava dosyası eklendi.

Sunulan mektubun ardından Köklü’nün olay sırasında yanında olan arkadaşları ve ailesi müşteki olarak söz almasının ardından duruşmaya bir süre ara veren mahkeme heyeti, aranın ardından ise sanık Azizoğlu’nun tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı 21 Ekim’e erteledi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here