Anasayfa Haber Nusaybin direniyor,polis vuruyor.

Nusaybin direniyor,polis vuruyor.

Paylaş

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Nusaybin’de her gece mahallelere girmek için saldırılarını daha da tırmandıran polis, dün gece de halkın direnişiyle karşılaştı. Direnişi kıramayan polis, bir yurttaşı daha vurdu. 53 yaşındaki Abdulkadir Doğan isimli yurttaş, evinin önünde polislerce ayağından vuruldu.
mrd-17-11-15-nusaybin-gece-direnis2
Sokağa çıkma yasağının 5’inci gününe girdiği Mardin’in Nusaybin ilçesinde polis saldırılarını yoğunlaştırdı. Abdulkadirpaşa, Fırat, Dicle ve Yenişehir mahallelerine yönelik polisin dört koldan gece boyunca düzenlediği saldırı, halk direnişine çarptı. Aydınlatma fişekleri, bomba atar ve kobra tipi zırhlı araçlarla eşzamanlı olarak mahallelere girmek isteyen polis, mahalleleri rastgele tararken, 7’den 77’e tüm Nusaybinliler de sokaklara döküldü. Sağanak yağmura rağmen sokak başlarından ve barikat arkalarından ayrılmayarak polisin mahallelere girme girişimini boşa çıkartan halk, sabaha kadar nöbetlerini sürdürdü.

1 yurttaş daha vuruldumrd-17-11-15-nusaybin-gece-direnis6

Halkın direnişini kıramadığı için sokakları rastgele taramaya devam eden polis, sabah saatlerinde bir yurttaşı daha vurdu. Abdulkadirpaşa Mahallesi Kartopu Sokak’ta bulunan evinden çıktığı esnada Çağçağ Caddesi’nde bulunan polislerin açtığı ateş sonucu 53 yaşındaki Abdulkadir Doğan isimli yurttaş, sol ayağından vurularak olduğu yere yığıldı. Yurttaşlar tarafından evin içine çekilen Doğan, devam eden polis saldırıları nedeniyle saatlerce yaralı haliyle evde kaldı. Daha sonra yurttaşlar tarafından beyaz bez kaldırılarak battaniyeye sarılan Doğan, ambulansa götürüldü. Doğan, Nusaybin Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here