Anasayfa Haber Nusaybin’de 1 genç daha öldürüldü, bir haftada içinde öldürülenlerin sayısı ...

Nusaybin’de 1 genç daha öldürüldü, bir haftada içinde öldürülenlerin sayısı 4 oldu.

Paylaş

Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı yedinci gününde devam ederken, polis ve özel harekat polislerinin bugünkü saldırılarında Musur Aslan (19) yaşamını yitirdi, Rabia Bağtur isimli bir kadın da ağır yaralandı.

Mardin’in Nusaybin ilçesindeki sokağa çıkma yasağı 7. gününde devam ederken, polis ve özel harekat timlerinin saldırıları da sürüyor. Abdulkadirpaşa Mahallesi’nden Şirin Sokağa geçmek isteyen Musur Aslan (19) adlı gence, sokağın başında zırhlı araç ile konumlanan polislerce ateş açıldı. Kafasına kurşun isabet eden Aslan, olduğu yere yığıldı. Çevredeki yurttaşlarca çağrılan ambulansa bindirilen Aslan, Nusaybin Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı, ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Aslan’ın cenazesi, otopsi işlemleri için Mardin Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

 Öte yandan halkın direnişi karşısında mahallelere giremeyen polisler bu sefer de Yenişehir Mahallesi’ne dönük bomba atarlı saldırı gerçekleştirdi. Yavuz Selim Sokağı’na atılan bomba atarların şarapnel parçalarının isabet ettiği Rabia Bağtur (35) isimli kadının yaralandığı belirtildi. Yurttaşlar tarafında battaniye sarılarak ambulansla Nusaybin Devlet Hastanesi’nde götürülen Bağtur, ilk müdahalenin ardından Mardin Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Nusaybin’deki polis ve özel harekat timlerinin saldırılarında bir haftadır katledilen sivil yurttaşların sayısı 4’e, yaralananların sayısı ise 15’e çıktı.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here