Anasayfa Haber Nusaybin’de 1 kişi katledildi

Nusaybin’de 1 kişi katledildi

Paylaş

Sokağa çıkma yasağı ile birlikte saldırıların tırmandırıldığı Nusaybin’de, özel harekat timleri ve polislerin Fırat Mahallesi’ne ağır silahlarla saldırması sonucu Ahmet Sönmez (50) adlı yurttaş yaşamını yitirdi, Musa Akçin (75) isimli yurttaş yaralandı. Nusaybin’e gitmek isteyen ve HDP’li vekillerin de aralarında bulunduğu heyetlerin ise ilçeye girişlerine izin verilmiyor

nusaybin
  • Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Mardin’in Nusaybin ilçesinde, dün gece saatlerinde polis ve özel harekat timleri ağır silah ve top atışları ile Fırat Mahallesi’ne (Koçeran) saldırdı. Saldırıda evinde bulunan 50 yaşındaki Ahmet Sönmez adlı yurttaş yaşamını yitirdi, 75 yaşındaki Musa Akçin isimli yurttaş da yaralandı. Sönmez’in cenazesinin hala evde olduğu ve ne komşuları ne de ailesinin ulaşamadığı bildirildi.

Saldırıları mahalle sakinleri, gürültü eylemi ve zılgıtlarla protesto ederken, saldırı ve ablukanın sürdüğü Fırat, Abdulkadir Paşa, Dicle ve Yenişehir mahallelerinde sokaklara çıkan halkın direnişi devam ediyor.

İkinci heyet de polis engeline takıldı

Bu arada dün HDP Mardin Milletvekili Gülseren Yıldırım ve HDP Batman Milletvekili Ali Atalan’ın ilçeye girmelerine 16 saat süren engellemelerin ardından izin verilmiş ardından bir kez daha engellemeye maruz kalmışlardı. Bugün de ilçeye gitmek isteyen ve aralarında HDP Mardin Milletvekili Enise Güneyli ve HDP Mardin Milletvekili Adayı Erol Gürel’in de bulunduğu heyetin önü polislerce kesilerek ilçeye girişleri engellendi. İlçeye girişleri engellenen ikinci heyetin dünden bu yana ilçeye girişleri engellenen diğer heyet ile birleşmesine de izin verilmediği öğrenildi.

Heyetlerin Nusaybin’in farklı noktalarında bekleyişleri sürüyor.

Fotoğraf: Kurd: The Resistance

diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here