Anasayfa Forum Nusaybin’de polis ablukası devam ediyor  

Nusaybin’de polis ablukası devam ediyor  

Paylaş

 Nusaybin’de 14’üncü gününde direniş sonucunda kaldırılan sokağa çıkma yasağına rağmen mahallelerdeki polis ablukası devam ediyor.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde valilik tarafından ilan edilen sokağa çıkma yasağı yoğun saldırıların ardından 14’üncü büyük bir direnişle kırılırken, yasak süresince mahallelere yönelik başlatılan polis ablukası da devam ediyor. Onlarca zırhlı araçla direnişin devam ettiği Abdulkadirpaşa, Fırat, Dicle ve Yenişehir mahallelerini birbirine bağlayan Çağçağ Caddesi üzerine 14 gündür konumlanan zırhlı araçların burada bekleyişleri devam ediyor. Zırhlı araçlarla ilçede sürekli tur atan polisler zırhlı araçlarla mahalleleri ablukaya aldı.

Sokağa çıkma yasağı süresince Devrim Mahallesi’nde bulunan Newroz alanına yerleşen ve buradan sürekli mahalleleri tarayan, top atışlarına tutan zırhlı araçlarında bekleyişleri sürerken, eski Devlet Hastanesi civarında da çok sayıda zırhlı aracın ve TOMA’nın bekletildiği belirtildi.

Öte yandan ilçe girişine birkaç kilometre uzaklıkta bulanan Êzidîlerin kaldığı AFAD kampını üs olarak kullanan özel harekat polislerinin, hala burada bekletildiği ve sürekli zırhlı araçlarla kampa giriş çıkış yaptığı belirtildi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here