Anasayfa Haber Nusaybin’de polis, baba ve oğlunun üzerinde bomba attı

Nusaybin’de polis, baba ve oğlunun üzerinde bomba attı

Paylaş

 Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Nusaybin’de Faysal Çakar (50) isimli bir baba ile 7 yaşındaki oğlu C.Ç., evlerinin önünde polislerce atılan bomba ile ağır yaralandı. Yaralanan baba ve oğlu, devam eden saldırılar nedeniyle hastaneye kaldırılamıyor.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde dün gece başlayan sokağa çıkma yasağı ile birlikte halka yönelik girişilen saldırılar sırasında polisler, bir baba ve 7 yaşındaki oğlunu attıkları bomba ile ağır yaraladı. Yeni Turan Mahallesi’nde yaşanan olayda, mahallenin yanı başından geçen demiryolu üzerinde zırhlı araçlarla konumlanarak mahalle içlerine dönük “bomba atar” diye tabir edilen silahla bomba atan ve kurşun sıkan polisler, Fırat Sokağı’nda bulunan evlerinin önünde Faysal Çakar (50) ile 7 yaşındaki oğlu C.Ç.’yi ağır yaraladı.

Kapılarının önüne çıktıklarında yanı başlarına düşen bombanın patlaması sonucu vücudunun çeşitli yerlerinden ağır yaralanan baba ve oğlu, kanlar içerisinde sokağın ortasına yığılıp kaldı.

Yaralanmalarına rağmen polislerin saldırılarına devam etmesi nedeniyle yakınlarının ve komşularının müdahale edememesi üzerine baba ve oğlu, uzun süre kanlar içerisinde yerde kaldı. Saldırının kısa bir süre durması ile birlikte ise yakınları ve komşuları baba ve oğlunu yerden kaldırılarak bir eve taşıdı.

Ambulans sıkılan kurşunlar yüzünden gelemedi

Yaralanan baba ve küçük oğlu için çağrılan ambulans, sokağın başına kadar gelmesine rağmen polislerin etrafı rastgele taraması nedeniyle sokağa girip, yaralıları bulundukları evden alamadı.

Aile üyeleri polise beyaz bezler salladı

Aile üyeleri, 155’i arayıp yakınlarının yaralandığını bildirmesine rağmen polislerin saldırılarına devam ederek yaralıların hastaneye taşınmasına izin vermediği belirtildi. Evlerinin penceresinden beyaz bezler çıkartıp, sallayarak polislerin saldırısını durdurmasını isteyen aile üyeleri, yaralıların ambulansa taşımak için polislerin saldırılarını durdurmasını bekliyor.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here