Anasayfa Haber Nusaybin’in tamamı sıkıyönetime altında

Nusaybin’in tamamı sıkıyönetime altında

Paylaş

 

Mardin’in Nusaybin ilçe merkezinin 4 mahallesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı ile 8 gündür süren sıkıyönetim, 11 mahalle için daha alınarak tüm ilçe merkezini kapsadı.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde, 11 mahallede daha sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Daha önce ilan edilen yasakla 4 mahallede bugüne kadar uygulanan sıkıyönetim kararı, 11 mahalle için alınan yasak kararı ile tüm ilçe merkezini kapsadı.
Nusaybin Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, yasağın devam ettiği mahallelerin yanı sıra 11 mahallede daha saat 10.00’dan itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyuruldu. diha

Nusaybin Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

“İlçemizde artan terör olayları nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının tekrar tesis edilebilmesi için 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili hükümleri gereğince Abdulkadirpaşa Mahallesi, Fırat Mahallesi, Dicle Mahallesi ve Yenişehir Mahallesi’nde sokağa çıkma yasağı halen devam etmekte olup;
Ayrıca 21 Aralık 2015 Pazartesi günü saat 10.00 itibari ile belirtilen bölgelerde de (Yenituran Mahallesi, Yeşilkent Mahallesi, Mor Yakup Mahallesi, Zeynelabidin Mahallesi, Kışla Mahallesi, 8 Mart Mahallesi, Gırnavas Mahallesi, Devrim Mahallesi, Selahaddin Eyyubi Mahallesi, İpekyolu Mahallesi ve Barış Mahallesi) sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.
Söz konusu yasağa vatandaşların uyması, kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır.”

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here