Anasayfa Haber Okul müdürünün velilere “s…ktirin gidin burdan! Hepinizin a…nıza koyarım!” diyerek hakaret ettiği...

Okul müdürünün velilere “s…ktirin gidin burdan! Hepinizin a…nıza koyarım!” diyerek hakaret ettiği ve hamile kadının üzerine yürüdüğü ileri sürüldü

Paylaş

ÖZGÜRLÜKÇÜ SOL-Küçükçekmece İlçesine bağlı Büyük Halkalı İlkokulu müdürü Nurettin Delice’nin, veli toplantısına gelen öğrenci velilerinin üzerine yürüdüğü, toplantı yapan öğretmene ve velilere bağırarak “s…ktirin gidin burdan! Hepinizin a…nıza koyarım” şeklinde hakaret ettiği, velilere ve toplantı yapmakta olan sınıf öğretmenine saldırdığı bildirildi.

“Toplantı izinli ve onaylıydı”

Edinilen bilgiye göre olay, Büyükhalkalı İlkokulunda sınıf öğretmeni Tufan Öztürk’ün, 24 Mart Cuma günü veli toplantısı yapmak istediği, okul müdürü Nurettin Delice’nin de bu isteği uygun bulduğu ve imzalı onay verdiği veli toplantısının gerçekleştiği sırada meydana geldi.

Veli toplantısı sürerken önce okulun müdür yardımcısı Özkan Taptık’ın sınıfa ve toplantı yapan öğretmene müdahale etmek istediği, öğretmenin yazılı izni göstermesi üzerine durumu okul müdürüne aktardığı, bir süre sonra toplantı yapılan sınıfa gelen okul müdürünün de önce sınıf öğretmenine bağırdığı, sonra da velilere ve öğretmene hakaretler yağdırdığı ileri sürüldü.

Veliler, 5 aylık hamile kadının üzerine yürüyen müdürden şikâyetçi oldu

Okul müdürü Nurettin Delice’nin velilere bağırması ve küfür etmesi karşısında  bazı velilerin okul müdürünü uyardığı, bunun üzerine müdür Delice’nin küfür ve hakaretlere devam ederek 5 aylık hamile olan Zeycan Menekşe adlı velinin üzerine yürüdüğü, müdürün son anda çevreden yetişenler tarafından engellendiği söylendi. Bunun üzerine okuldan ayrılan velilerin önce topluca Polis merkezine, sonra Savcılığa ve sonra da Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek okul müdüründen şikayetçi oldukları öğrenildi.

Öğrenci Velisi : “5 aylık hamileyim, düşük yapma tehlikem var”

Müdür Delice’nin üzerine yürüdüğü ve hakaret ettiği Zeycan Menekşe adlı öğrenci velisi savcılığa verdiği ifadesinde “Beş aylık hamile bir bayanım…Müdür yardımcısı olan Özkan Taptık ve müdür olan Nurettin Delice benim üzerime doğru el hareketleriyle yürüdü. …Benim düşük riskim de olduğu için etkilendim. Müdür Nurettin Delice tüm velilere hitaben s.ktirin gidin… A…nıza koyarım” şeklinde hakarette bulundu” dedi.

Öğretmene bir günlük rapor verildi

Okul müdürü Nurettin Delice ve müdür yardımcısı Özkan Taptık’ın yaptıkları karşısında fenalaşan sınıf öğretmeni Tufan Öztürk hastaneye başvurdu. Muayenesi yapılan öğretmene “anksiyete bozukluğu” tanısıyla bir günlük rapor verildi. Eğitim Sen üyesi olan Tufan Öztürk ile ilgili süreci yakından takip ettiklerini belirten sendika temsilcileri, konu hakkında bilgisi olmasına karşın Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürlüğünün okul müdürü ve müdür yardımcısı hakkında şu ana kadar herhangi bir işlem yapıp yapmadığı yönünde kendilerine bilgi vermediğini açıkladı.

Eğitim Sen: “Öğrenciye, veliye, öğretmene dönük her türlü şiddete hayır!”

Olayın meydana geldiği Büyük Halkalı İlkokulu önünde velilerle birlikte basın açıklaması yapan Eğitim Sen İstanbul 7 Nolu şube üyeleri öğrencilere, velilere ve öğretmene yönelik gerçekleştirilen şiddeti ve hakareti protesto etti. Basın açıklamasını okuyan şube başkanı Özlem Tolu “her kademeden idari görevliye sesleniyoruz burada yaşananlar sizin tanımladığınız gibi basit bir veli idareci tartışması, öğretmen idareci geçimsizliği falan değildir. Burada yaşananlar  işini layıkıyla yapan, adil ve eşitlikçi bir sınıf ortamı yaratan, öğrencilerinin aydınlık bir Türkiye’nin dürüst onurlu barışçıl insanları olarak yetişmesi için çabalayan bir eğitim emekçisine ve onun tüm bu çabalarını görerek destekleyen velilerine yönelik açık bilinçli planlanmış hedefi belli bir saldırıdır” dedi.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here