Anasayfa Haber Orhan Pamuk Time’a konuştu : Erdoğan demokrasiye saygı duymuyor, O’na ve katliamlara...

Orhan Pamuk Time’a konuştu : Erdoğan demokrasiye saygı duymuyor, O’na ve katliamlara yönelik öfke, barışa giden yolu açacak

Paylaş

Nobel ödüllü yazarOrhan Pamuk,  Time’ın gelecek sayısındaki “10 Soru” sayfasında Türkiye’deki gidişatı değerlendirdi. CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan için “Gittikçe otoriterleşiyor, demokrasiye saygı duymuyor” diyen Pamuk, Türkiye’de seçimler yapılmasına rağmen gerçek bir demokrasi olmadığını ve ifade özgürlüğünün “korkunç bir halde” olduğunu söyledi.

fft5_mf807993

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, “Erdoğan’ın yapmaya çalıştıklarına direniş yok mu” sorusuna Pamuk, “Memnuniyetle söyleyebilirim ki var. Erdoğan muhafazakârların dahi oylarını kaybediyor çünkü onu gerçek bir muhafazakâr olarak görmüyorlar” yanıtını verdi. Pamuk, Ankara’da yüzü aşkın insanın yaşamını yitirdiği katliam konusunda da şunları şöyledi:

“Belki çok iyimserim ama bu olay Türkiye’yi bir araya getirdi. İstikrarlı, huzurlu bir demokrasi arzusu ile Erdoğan ve saldırının faillerine yönelik öfkenin, barış ve demokrasiye giden yolu açacağına inanıyorum.”

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here