Anasayfa Forum Osman Kavala’ya Mektuplar

Osman Kavala’ya Mektuplar

Paylaş

Tutuklu işinsanı ve Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavalaiçin Silivri Cezaevi’nin önüne giden, Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri, hak savunucuları, gazeteciler ve sanatçılar Kavala için bir anı defteri hazırladı.

TIKLAYIN – Osman Kavala’ya Mektuplar

Demokrasi için Birlik, Diyalog Grubu, Hak ve Adalet Platformu, Yurttaş Girişimi ve Barış Bloku’ndan aydın, HDP ve CHP milletvekillerinden oluşan gruptan bazı mesajlar şöyle:

TIKLAYIN – Silivri’den Seslendiler: Osman’dan “Suçlu” Yaratamazsınız

Sevgili Osman,

Nasıl ki Sur’un yıkılışı bizi nasıl derinden üzdü ise senin alınman da bir o kadar bizi üzdü derinden.  Nasıl ki Sur’u yeniden inşa etmenin umudu varsa senin de yeniden barışı, demokrasiyi yaratmanın umudu ile olacağına inanıyorum.

En kısa zamanda aramızda olman dileğiyle…

Abdullah Demirbaş

*

Sevgili Osman,

Bu haksız tutukluluğun tek iyi tarafı,  herhalde bu kadar dostun ve sevenin olduğunu bilmek. Son sözü ise tarih söyler. Pek çok sevgiler.

Binnaz Toprak

*

Sevgili Osman Kavala Beyefendi,

Zulmün kol gezdiği bu ortamın en kısa zamanda sona ereceği ve sizi de özgür halinizle aramızda göreceğimiz günlerin özlemi ile;

Sabır ve mücadelenizde gayret diliyorum.

Selam, sevgi ve saygı ile…

Cihangir İslam

*

Bekliyoruz, umutla : ) Cevabı rüzgârda mı?

Silivri / Derya Tolgay

*

Sevgili Dostum, uzun yıllardır hak ve adalet arayışının olduğu her alanda yolumuz kesişti. Hak ve özgürlükler mücadelesinde seni tanımış olmakla büyük bir onur duyduğumu bilmeni isterim. Türkiye’de kangren haline dönüşmüş sorunlarının çözümü için çabalarken hep gördük seni. Kürt coğrafyasında yaşanan zulme hiç kayıtsız kalmadın. Demokrasi, özgürlük ve barış isteyenlerin safında yer almanı kaldıramadılar. Herkesin dost ve yoldaş olarak bildiği ve sevdiği bir Osman Kavala olmana dayanamadılar.

Hakkında ipe sapa gelmez iddialarda bulunup seni cezalandırmak isteyebilirler. Özgürlüğünü rehin alarak seni korkutamayacaklarından eminiz. Bu hukuksuzluğun bir an önce son bulacağını umuyorum. Mazlum, mağdur herkesin yoldaşı Osman Kavala olarak seni seviyoruz.

Ferhat Tunç

*

Osmancığım,

En yakın zamanda buraya seni almaya geleceğimizi umut ediyoruz. 41 arkadaş bir aradayız senin anılarınla dopdoluyuz. En kısa zamanda özgürlüğüne kavuşman dileğiyle.

Gürhan Ertür

*

Sevgili Osman,

Seni 2. Dünya Savaşı’ndan da sorumlu tutmadılarsa yaşın tutmadığı içindir. Tez tarafından yine toplantılarda görüşmek dileği, sevgi ve dayanışma ile…

Hacer Ansal

*

Sevgili Osman kardeşim,

Bugün 20 Aralık 2017 Çarşamba. Sabah vakti toplanıp Silivri’ye sana geldik.

Sen hiç merak etme!

Sonunda yine demokrasi, özgürlük kazanacak.

Bu dünya despotlara kalmayacak! Seni hasretle bekliyoruz.

Hasan Cemal

*

Sayın Osman Kavala,

Bugün yaşananlar bir kâbus… Ama kâbuslardan güzel sabahlara uyanma zamanı yakın, çok yakın. Size diretilen bu zulüm birçoklarına yaşatılan haksızlık / hukuksuzluk, eziyet elbet bitecek. Bu ümidi hiç yitirmeden direne direne mücadeleye devam.

Sevgiler, saygılar.

Hülya Karapınar / Demokrasi İçin Birlik

*

Sevgili Osman,

Seni az tanıyorum ve öz tanıyorum. Eğer sen bugün cezaevinde isen Türkiye belirsiz bir yere gidiyor demektir. Hümanizman, barışçı ruhun bunu hak etmiyor. İnan dışarıdakiler de içeridekilerden farksızlar. Seni özlüyoruz. Bir an önce çıkmanı istiyoruz. Türkiye bunları hak etmiyor.

Sevgilerimle

Hüsnü Okçuoğlu

*

Sevgili Osman,

Niye Silivri’de olduğunu sen de, biz de çok iyi biliyoruz. Uzun uzun bunu yazmaya gerek yok. Umudum kısa sürede özgürlüğüne kavuşman ve yine hemen her konuda “iyi insan” olarak aramızda bulunmandır.

Sevgiler

Kadir Akın

*

Sevgili Osman,

Depo’nun önünden geçerken sana sevgiler yolluyorum. Alıyorsun değil mi? Kalktık, geldik, bizi almadılar. Çık sen gel de görüşelim. Kucaklaşalım. Sevgiler çok.

Nadire Mater

*

Bir “sis çanı” yaktın gecenin içinde.

Bizim için. Gene öylesin.

Hep öyle olacaksınız.

“Işığı söndürme sakın!”

Nazar Büyüm

*

Sevgili Osman,

Sizi görmek, paylaşmak için geldik. Olmadı. En kısa zamanda çıkacağınızı düşünüyor, umut ediyorum.

En iyi dileklerimle, yanınızdayım.

Nesim Ovadya İzrail

*

Sevgili Osman,

Kalbimiz, aklımız seninle. Sen hiç kimseyi yalnız bırakmadın. Biz de seni yalnız bırakmayacağız.

Nesrin Nas

*

Sevgili Osman Bey,

Geçen hafta yine yerde bırakılan cenazelerle uğraşıyordum. Kendimi çok çaresiz hissettim. Böyle çaresiz hissettiğim zamanlarda elime telefonu alır, sizi arardım hep. Siz bizim derdimizle dertlenir, muhakkak bana bir yol gösterirdiniz. Yokluğunuz hayatımızda o kadar büyük bir boşluk bıraktı ki…

Her birimizin hayatına öyle çok şey kattınız ki… Kalbimiz sizinle.

Amed sizi bekliyor.

Hepimiz sizi bekliyoruz.

Nurcan Baysal

*

Sevgili Osman,

Yokluğunu her yerde hissediyoruz.

Seninle ters düştüğümüz konuların çoğunda sen haklıydın. Ve işte bu yüzden içeridesin.

O kadar farklı, renkli kişilerle kapına geldik ki… Görsen için ısınırdı.

Sevgiler.

Oya Baydar

*

Osman Bey,

Türkiye’de hukuksuzluklar mutlak sona erecek. Ülkemizde hukuk, adalet ve demokrasi arayışları yıllardır sürüyor. Bunun faturasını da çok miktarda insan ödüyor.

Belli dönemlerde bu kavga daha da şiddetli ve zamansız oluyor. Son yıllarda son derece şiddetli olan bu mücadeleden başarıyla çıkacağız.

Umudumuzu kaybetmeden mücadeleye devam.

Serdal Kuyucuoğlu

CHP Mersin Milletvekili

*

Evrensel değerler çerçevesinde, tüm renklerin bir arada, özgürlük, barış ve demokrasi içinde Türkiye’deki yaşam için verdiğimiz mücadelenizi biliyoruz.

Bu duruşunuz, bugünkü iktidar tarafından cezalandırılmanıza neden oldu.

Sizinle dayanışma içinde olduğumuzu bilmenizi isteriz. Büyük halk ozanı Aşık Veysel’in dediği gibi DAVA İNSANLIK davasıdır. Mücadeleniz daim olsun.

Boz Atlı Hızır yardımcınız olsun.

Servet Demir

*

Osmancığım,

Duvarların sana vız geldiğine kuşkum yok, ama özledik, çok artık, dışarıda yapılacak çok iş var.

Haberin olmamıştır herhalde. Edinburg Üniversitesi’nden Nigel Osborne, 10 tanınmış kişinin senin için yazdığı dilekçeyi getirdi, bir de minik gümüş Kur’an. 1. Dünya Savaşı’nda Tigris’te yaralı bir Türk askerine su vermiş, yarasına bakmış olan dedesine hediye etmiş. Hapisten çıkınca sana verecek temelli olarak.

Öperim hasretle.

Şanar Yurdatapan

*

Sevgili Osman,

Bekliyoruz, umutla…

Viki Çiprut

*

Sevgili Osman,

Bugünler geçtiğinde yine birlikte oturup, yine adalet ve eşitlik için birlikte yürümeye devam edeceğiz.

Yine sizin yapıcı, pozitif ve adaletli yaklaşımlarınızla tartışmalara devam edeceğiz.

Ve o gün çok yakın.

Sevgilerle…

Yasemin (Bektaş)

(EA)

Elif Akgül – bia

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here