Anasayfa Dergi Oy ve Ötesi, Sonuç Tutanaklarının Fotoğrafını Bekliyor

Oy ve Ötesi, Sonuç Tutanaklarının Fotoğrafını Bekliyor

Paylaş

Oy ve Ötesi, anayasa referandumunda sonuç tutanaklarının fotoğrafını çekip T3 sistemine yüklemenizi talep ediyor. Bilgisayar Mühendisleri Odası da YSK’ya seçim güvenliği için önerilerde bulundu.

Oy ve Ötesi geçen seçimlerde olduğu gibi anayasa referandumunda da 81 ilde sandık sonuç tutanaklarının fotoğrafını çekip T3 sistemine yüklemenizi talep ediyor.

Oy ve Ötesi, YSK seçim sonuçlarının bir sağlamasını yapmak için sandık sonuç tutanaklarının Türkiye Tutanak Teyit Sistemi’ne (T3) aktarılmasını hedefliyor. Bu amaçla bütün vatandaşların kullanabileceği T3 Tutanak Gönder mobil uygulaması hazırladı.

Sandık başında görev alsanız da almasanız da resmi sandık sonuç tutanakları sınıf kapılarına asıldıktan hemen sonra, ulaşabildiğiniz kadar çok tutanağın fotoğrafını çekip T3 sistemine göndererek sonuçların sağlamasının yapılmasına doğrudan katkıda bulunabilirsiniz.

7 Haziran 2015 seçimlerinde hem gönüllüler hem de siyasi partilerin eliyle toplanan 180.894 seçim tutanağı, Türkiye Tutanak Teyit (T3) sistemine girildi. Türkiye’deki 174.400 sandıktan 128.620’si T3 ve resmi sonuçlarla karşılaştırıldı.

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here