Anasayfa Haber Özel harekâtçılardan sokak ortasında dipçikli saldırı

Özel harekâtçılardan sokak ortasında dipçikli saldırı

Paylaş

 Van’ın en işlek noktalarından birinde Ford Ranger marka araçlarıyla bekleyen özel harekat timlerinin, dipçikle yurttaşlara saldırdığı anların görüntüler ortaya çıktı.

Kürdistan’ın birçok kentinde sıkıyönetim uygulamaları sürerken, özel harekât timlerinin Van merkezde sokak ortasında dipçikle yurttaşlara saldırarak, birkaç kişiyi darp etme görüntüsü ortaya çıktı. Dün öğleden sonra Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Aydın Perihan AVM’nin arka tarafında bulunan Seçkin Taksi Durağı’nda özel harekât timlerinin hiçbir gerekçe olmadan yurttaşlara saldırdığı, çevredeki yurttaşların tepki göstermesi üzerine gaz bombalarıyla müdahale ettiği öğrenildi.

Dipçiklerle önüne gelene saldırdılar

Görüntülerde, Ford Ranger araçlarıyla sokak ortasına park eden sivil giyimli, ellerinde uzun namlulu silah bulunan özel harekât timlerinin yurttaşlara silahlarının dipçiğiyle vurduğu, saldırının sürmesi üzerine olay yerine başka sivil polis araçlarının geldiği görüldü. Birkaç özel harekât polisi durmadan önüne gelene saldırırken, bir başkası ise elindeki silahın dipçiğiyle bir yurttaşın kafasına ve sırtına vuruyor.

Aynı özel harekâtçı birkaç yurttaşa saldırarak onları taksi durağının kulübesine sokarken, geri dönerken sivil bir aracın yanındaki çocuğa tekme atıyor. Telefon kamerasının yönünün tekrar Ford Ranger’a geldiği esnada ise, silah dipçiğiyle darp edilen yurttaşın, aracın kapısında yerde uzanır vaziyetteki hali görülüyor. Yerdeki yurttaş daha sonra birkaç özel harekâtçı tarafından zorla araca bindiriliyor.

Olay esnasında 2-3 kişinin gözaltına alındığı belirtilirken, silah dipçiğiyle darp edilen ve gözaltına alınan yurttaşların bilgisine ulaşılamadı.diha

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here