Özgür Efe söyledi : Uysan ne yazar , Uymasan ne yazar..

Paylaş

AYM’nin bazı  kararını beğenmeyenler var bunu biliyoruz.Karar lehlerine olduğu zaman  hoş açıklamalar yapılır.Hukuk, adalet,hakkaniyet, yargı kararları….vs gibi Erdoğan ben bu karara uymayacağım dedi ya ,kıyamet koptu.Vay be koskoca Cumhur  AYM kararını tanımıyor.Sanki bu ülkede mahkeme ,yargı ,adalet varda, karara uymayınca hoplayanlar oluyor.Tayip sizi tökezletir dikkat edin !  Başka bir davada  AYM öyle bir karar verir ki  boşa düşersiniz. O zamanda Tayip sizi zıplatır.Aha….! işte karar der.2

Bu çıkmaz ”hukuk” sokağından  dışarı çıkın,duvara defalarca toslatıldınız.Artık meselelere bakış açınızı değiştirin. AYM Can ve Gül’ü haklı bulmasaydı Hukukmu olacaktı ? Adaletmi olacaktı ? Hayır asla  olmayacaktı.Türkiye de hukuksuzluğun inşa edildiği piramitin tepe noktası AYM dir.Bir kararı böyle bin kararı  başka olur.Her kararı da siyaseten tartışılır.Siyasi dengeler ve bazende hukuk bulaşığı karalar görebilirsiniz. Bazende Kaybolan ”devlet” itibarını koruması gereke bilir.

Devletten,siyasi iktidardan  bağımsız bir yargı istiyorsanız Türkiye’nin demokratikleşmesi gerekiyor.Tayip demokrat olamayacağına göre….

Karara uysa ne olur, uymasa ne olur…..

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here