Anasayfa Haber Özgür Efe yazdı :İnsanlığınızı Kaybettiğiniz An İşte O Andır.

Özgür Efe yazdı :İnsanlığınızı Kaybettiğiniz An İşte O Andır.

Paylaş

 

Şırnak’ın Dicle Mahallesi’nde dün özel harekat timleri tarafından infaz edilen 24 yaşındaki Hacı Lokman Birlik’in Akrep tipi zırhlı aracın arkasına bağlanarak sürüklendiği fotoğraf Dün DİHA tarafından kamuoyuna  yansıtıldı.

Fotoğraf kirli savaşla ilgili çok şey anlatıyor.Evet bu savaş kirli,evet savaşın kaybedeni kazananı olmaz.Bütün savaşların sonuçları aynıdır.Katliam,yıkım,açlık,yoksulluk ,ölüm bu nedenle akli selim olan ,vicdan sahibi olan bütün insanlık savaşa karşı çıkar.

İnsanı öldürüyorsunuz, sonra  zafer na-aralarıyla arabanın arkasına bağlayıp sürüklüyorsunuz.İşte o an ,zorlama gülücükleriniz, ırkçı lığınız,kininiz,nefretiniz,salyanız,sümüğünüz hepsi bir birine karışıyor.İnsanlığınızı kaybettiğiniz an işte o andır.Siz devletin mekanik robotları gibisiniz,sizde duygu,yürek olamaz bütün bunları başka biçimde yapamazsınız zaten.Sizden öncekilerde doksanlı yıllarda aynısını yaptı,Hafızalarımızdan silinmedi.Şimdi yenisini eklediniz belleklerimize.

İçişleri bakanı soruşturma açmış geç kardeşim geç kimi aldatıyorsun.Siyasi mekanizmanın bir parçası olduğunuzumu? Unutturacaksınız,Kendinizi aklamak için münferit olaylarmı? diyeceksiniz.

Bizi ilgilendirmiyor ne diyeceğiniz.Siz kendi aranızda konuşun, bu olayı nasıl örtbas edeceğinizi,Havuz medyası ile birlikte karar verin.Tabi  dikkat edin  Akşam gazetesinin yaptığı gibi saçmalıklar yapmayın A.Hakanı dövenleri PKK ‘li çıktı gibi de haber yapmayın.Bak şimdiden Başbakan Davutoğlu sizi ”Doğrudan savunmadı”başbakana göre ”yanlış tavırmış” hukuk filan diyor.

Türkiye bu fotoğrafla 1 Kasım seçimlerine gidiyor.

Evet fazla söze gerek yok işte o an ,savaşı ,insanlığı kaybettiğiniz andır.

Özgür Efe

Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here