Anasayfa Forum Özgür Gündem Nöbetçisi Eryılmaz’ın Davası Yarın

Özgür Gündem Nöbetçisi Eryılmaz’ın Davası Yarın

Paylaş

Eryılmaz, 1 Haziran 2016 tarihli Özgür Gündem nüshasında yer alan “Asla diz çökmeyeceğiz”, “Asayiş üyeleri uğurlandı”, “Savaşlar toprağa verildi”, “Anısını mücadelemizde yaşatacağız”, “1 Haziran ruhu tüm Kürsitan’da” haberleri ile Levent Döndü’nün “En Onurlu Tavır Unutmamak” yazısı ile Zeki Kayar’ın “Yeni Gelenlerin Kürtçesi” yazısında “terör örgütü propagandası” yapıldığı iddiasıyla yargılanıyor.

12 Eylül’deki son duruşmada esas hakkında mütalaasını veren savcı Uygur Kaan Arısoy, Eryılmaz’ın “Terör örgütlerinin açıklamalarını basma ve yayınlama” ile “terör örgütü propagandası yapmak” başlıklı 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu’nun 7/2 ve 6/2 maddeleri uyarınca cezalandırılmasını istemişti.

Tuğrul Eryılmaz hakkında

1996’da kurulduğundan beri Radikal İki’nin yayın yönetmeniydi. 1969’da Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi, bir süre İngiltere’de öğrenim gördü. SBF’de yüksek lisans eğitiminin ardından, TRT Haber Merkezi’nde gazeteciliğe başladı. Bir dönem Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nda iletişim dersleri verdi. 1981’de üniversiteden ayrıldı.

İstanbul’da haftalık Nokta, Yeni Gündem, Tempo ve Sokak dergileriyle Cumhuriyet ve Yeni Asır İstanbul gazetelerinde çalıştı. Ankara, Bahçeşehir, Bilgi, İzmir Ekonomi ve Kadir Has Ünivesiteleri iletişim fakültelerinde gazetecilik dersleri verdi. Çeşitli televizyon kanallarında sinema programlarında yer aldı. Sinema ve dizilerde danışmanlık yapıyor. İPS İletişim Vakfı kurucusu ve Yönetim Kurulu üyesi. Rolling Stones ve Marianne Faithfull hayranı. (EA)

bia
Paylaş

Yorum yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here